maoretki w 16 batalionie 2 20150313 1978548571Do wiosny jeszcze daleko, temperatura dość niska, a nasze mażoretki rozpoczęły już sezon plenerowych występów. Pierwszy w tym roku pokaz plenerowy można było podziwiać na terenie 16 batalionu powietrznodesantowego w Krakowie, popularnych czerwonych beretów.

Powodem ku temu było święto Batalionu oraz Dzień Otwartych Koszar, które odbyły się w czwartek 12 marca 2015. Zespół mażoretek tworzą dziewczęta, które uczęszczają na zajęcia w Domach Kultury w Zakrzowie i Zabierzowie Bocheńskim. Pod kierunkiem nowej instruktorki Aleksandry Kubik, przygotowały i zaprezentowały ciekawy program, w którym zawarte są najnowsze trendy w sztuce tańca mażoretkowego.

Na placu apelowym jednostki dziewczęta wykonały program taneczno - marszowy do muzyki Orkiestry Wojskowej Garnizonu Kraków, z którą współpracujemy.

Licznie zgromadzona publiczność oraz zaproszeni goście, gromkimi brawami nagrodziła nasz występ.

W Krakowie zaprezentował się nowy skład zespołu. Tak więc miłe przyjęcie, to jak wiatr w żagle, dodało dziewczętom sił do dalszej pracy i doskonalenia umiejętności. Wprawdzie jeszcze dużo pracy przed nami, ale nastroje i motywacja jest wspaniała, a to z pewnością przyniesie doskonałe efekty.

Maria Strzelec
instruktor w Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim

  • Mażoretki w 16 batalionie_1
  • Mażoretki w 16 batalionie_2
  • Mażoretki w 16 batalionie_3
  • Mażoretki w 16 batalionie_4
  • Mażoretki w 16 batalionie_5
  • Mażoretki w 16 batalionie_6

więcej fotorelacja