maoretki z orkiestr lira w agiewnikach 15 20141015 124556987812 października 2014 odbyła się XIII Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Setki pocztów sztandarowych, kompanie reprezentacyjne Strażaków Ochotników i Państwowej Straży Pożarnej wraz z rodzinami defilowały w takt muzyki wykonywanej przez Niepołomicką Orkiestrę z towarzyszeniem Mażoretek. 

Przed rozpoczęciem Mszy Świętej, na placu przed świątynią, w obecności tysięcy strażaków odbyła się doniosła uroczystość, podczas której Złotym Znakiem Związku OSP został odznaczony Arcybiskup Józef Kowalczyk. On też przewodniczył Mszy Świętej w intencji strażaków. W uroczystości uczestniczył też Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Dla nas jest to wydarzenie szczególne, ponieważ Niepołomicka Orkiestra Dęta Lira wraz z Mażoretkami Centrum Kultury przygotowały oprawę artystyczną tych uroczystości.

Udział mażoretek w uroczystości religijnej był wielkim zaskoczeniem dla tysięcy uczestników zgromadzonych wokół Sanktuarium. Dziewczęta pod okiem instruktora Aleksandry Kubik przygotowały stosowny na tą okoliczność program. Nasze prezentacje zostały przyjęte z wielkim aplauzem i były znakomitą oprawą tego święta.

Piękna jesienna pogoda sprzyjała nam i wynagrodziła trud włożony w przygotowania.

Maria Strzelec
instruktor Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim

  • Mażoretki z Orkiestrą Lira w Łagiewnikach_1
  • Mażoretki z Orkiestrą Lira w Łagiewnikach_2
  • Mażoretki z Orkiestrą Lira w Łagiewnikach_3
  • Mażoretki z Orkiestrą Lira w Łagiewnikach_4
  • Mażoretki z Orkiestrą Lira w Łagiewnikach_5
  • Mażoretki z Orkiestrą Lira w Łagiewnikach_6

więcej fotorelacja