maoretki na festiwalu w skale 2 20140617 1448359490Dziewczęta, które tworzą najstarszą grupę mażoretek rozpoczęły letni sezon prezentacji.

W piątek 13 czerwca 2014 ubarwiły Dzień Otwartych Koszar w 16 Batalionie Powietrzno Desantowym w Krakowie.
Natomiast w niedzielę, 15 czerwca 2014 razem z orkiestrą Garnizonu Krakowskiego uczestniczyły w XII Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Wojskowych i Dętych w Skale.


Na tle orkiestr kolorowe stroje mażoretek prezentowały się pięknie. Ale nie tylko o to chodzi. Występy takich grup zawsze przyjmowane są z niekłamanymi emocjami. Tłumy widzów, które przychodzą by podziwiać wspaniałych muzyków i towarzyszące im mażoretki, wiernie towarzyszą prezentacjom od początku do końca. W tym roku widzowie festiwalu oglądnęli kilkanaście orkiestr i kilka grup mażoretek, wśród nich nasze, czyli mażoretki SZARADA.

Skała jest sprawdzonym organizatorem festiwalu. Wprawdzie nasza grupa była tam pierwszy raz, ale wrażenia są bardzo pozytywne. Mażoretki otrzymały puchar za udział, bo w tym przeglądzie nie ma konkursu. Najważniejsze jest, aby poczuć się wielką rodziną, którą łączy muzyka.

Po indywidualnych prezentacjach orkiestr, wszyscy występujący, którzy dotrwali do późnego wieczora, jeszcze raz spotkali się, by wykonać wspólnie kilka utworów, mi. in. Barkę, ukochaną pieśń Jana Pawła II. Bowiem tegoroczny festiwal dedykowany był Jemu, honorowemu obywatelowi Skały.
Tak więc niedzielne popołudnie i wieczór obfitowały niezwykłymi emocjami i choć wróciliśmy ciemną nocą, warto było tam być. 

Maria Strzelec
Instruktor Domu Kultury w Zabierzowie Bachońskim

 

  • Mażoretki na festiwalu w Skale_1
  • Mażoretki na festiwalu w Skale_2
  • Mażoretki na festiwalu w Skale_3
  • Mażoretki na festiwalu w Skale_4
  • Mażoretki na festiwalu w Skale_5
  • Mażoretki na festiwalu w Skale_6

więcej fotorelacja