warsztaty z instruktorami z opola 1 20140612 1907185428Nasze mażoretki mają ambicję, by podnosić poziom swoich prezentacji. W tym celu Centrum Kultury w Niepołomicach zorganizowało warsztaty doskonalące nabyte umiejętności oraz poznawanie nowinek m.in. w sposobie wykorzystania rekwizytów, czyli pałeczki i pomponów.

W sobotę 7 czerwca i niedzielę 8 czerwca 2014, spotkały się niemal wszystkie dziewczęta ćwiczące w Domach Kultury w Zabierzowie Bocheńskim i Zakrzowie. Pod okiem zaproszonych z Opola instruktorek z mistrzowskimi uprawnieniami.

Dziewczęta ćwiczyły wytrwale, zakwasy doskwierały, ale ich solidna praca pozwoliła zdobyć cenne doświadczenie. By zapewnić odpowiednią przestrzeń do wykonywania ćwiczeń, skorzystaliśmy z gościnności zabierzowskiego gimnazjum. Tak więc pomieszczenia Domu Kultury i gimnazjum tętniły muzyką przez wiele godzin. 


Po dwóch dniach maratonu taneczno marszowego mażoretki będą mieć wiele pracy, aby realizować i doskonalić nowe umiejętności. Jakie to przyniesie efekty, można będzie niedługo się przekonać, ponieważ grupa jest zaproszona do udziału w Międzynarodowych Targach Chleba w Jaworze, gdzie będą reprezentować naszą gminę. Ale już w najbliższy piątek można będzie zobaczyć je na terenie 16 Batalionu Powietrzno Desantowego w Krakowie, a w niedzielę 15 czerwca będą uczestniczyć w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Wojskowych i Dętych Skała ' 2014. Będzie to wspólny występ z Orkiestrą Garnizonu Krakowskiego.

 

  • Warsztaty z instruktorami z Opola_1
  • Warsztaty z instruktorami z Opola_2
  • Warsztaty z instruktorami z Opola_3
  • Warsztaty z instruktorami z Opola_4
  • Warsztaty z instruktorami z Opola_5
  • Warsztaty z instruktorami z Opola_6

więcej fotorelacja