Czytaj więcej...Tradycyjnie na początku września gmina Igołomia - Wawrzeńczyce organizuje Święto Warzyw, które odbywa się na lotnisku Krakowskiego Aeroklubu w Pobiedniku Wielkim.

W tym roku VI Małopolskie Święto Warzyw odbywało się 1 września. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji wśród, których znalazły się prezentacje warzyw i owoców, liczne konkursy, degustacja potraw, występy zespołów dziecięce, zespołów regionalnych, orkiestr oraz pokaz lotniczy, który zdumiewał widzów kunsztem pilotażu. 

25 maja 2013 w Szczurowej Kapela Ludowa Wolanie przygotowana pod kierunkiem Aleksandra Ostrowskiego podobnie jak w ubiegłym roku, tak i teraz zajęła III miejsce w kategorii dorosłych kapel ludowych.
Aleksander Ostrowski występując w kategorii instrumentalistów ludowych również uplasował się na III miejscu.

Po raz pierwszy, 26 maja 2012r. w Szczurowej wystąpiła Kapela Ludowa Wolanie oraz Aleksander Ostrowski w kategorii instrumentalistów. Kapela w regulaminowym czasie 5 min. wykonała 3 melodie ludowe z regionu krakowskiego: Jedzie Jaś jesce raz, Jest ścieżyna oraz Polkę z trylem, zdobywając w ten sposób III miejsce w swojej kategorii.
Jako instrumentalista solowy na heligonce "Hlavacek" Aleksander Ostrowski zagrał 2 utwory: W cornym lasku na pasiece oraz Polkę Dziadek i wywalczył II miejsce. 

  • Szczurowa 2013_1
  • Szczurowa 2013_2