palmy jak ogrody 3 20180329 1168502606W Niedzielę Palmową 25 marca 2018 roku odbył się XXIII Parafialny Przegląd Palm Wielkanocnych. Organizowany przez Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim i Proboszcza zabierzowskiej Parafii.

Pierwszy raz tak wykonane palmy zagościły w naszym kościele w 1996 roku. Pełniący wówczas funkcję proboszcza ksiądz Kazimierz Włoch, z aprobatą przyjął propozycję Domu Kultury, aby zainspirować parafian do wielkiej aktywności i kreatywności w tworzeniu palm. Przez wszystkie lata mieszkańcy parafii, a także ich goście, przynoszą w Niedzielę Palmową cudnej urody kompozycje. Wydawać się może, że już nic nowego nie można wymyślić, a tymczasem co roku można podglądać nowości w dekoracji tej prostej formy. Nasze palmy nie są wykonane według specjalnego regulaminu, ważne tylko, aby były to domowe, nie kupowane produkcje, a użyte materiały jak najbardziej naturalne. W większości takie są.

W ubiegłym roku nowym proboszczem został mianowany ksiądz Piotr Studnicki, który wyraził zgodę na kontynuowanie naszego przedsięwzięcia. Efektem tego była prezentacja 48 palm, wykonanych specjalnie na tę okazję. Tych, które nie brały udziału w przeglądzie było równie dużo. Były palmy wykonane indywidualnie, rodzinnie, ale też sporo przygotowanych przez grupy, m.in. Koła Emerytów i Rencistów z Chobotu, Woli Zabierzowskiej, Zabierzowa Bocheńskiego, klasę trzecią ze Szkoły Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim, obydwie Ochotnicze Straże Pożarne.

Każda palma została uhonorowana symbolicznie sadzonką róży, które ufundowało Centrum Kultury w Niepołomicach. Ksiądz Proboszcz, również nawiązując do tradycji, obdarował wszystkich słodyczami. Księdzu Kazimierzowi, który po przejściu na emeryturę pozostaje w naszej parafii, dziękuję za dotychczasowe działania, które pomogły kontynuować zapoczątkowaną tak dawno tradycję. Parafianom za liczny udział i zaangażowanie.

Maria Strzelec

instruktor Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim

  • Palmy jak ogrody_1
  • Palmy jak ogrody_2
  • Palmy jak ogrody_3
  • Palmy jak ogrody_4
  • Palmy jak ogrody_5
  • Palmy jak ogrody_6

więcej fotorelacja