palmy w zabierzowskim kociele 2 20170413 1096094794Niedziela Palmowa jest szczególnym dniem w zabierzowskiej parafii. To u nas, od 1996 roku odbywa się Konkurs Palm Wielkanocnych. Konkurs organizowany przez Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim oraz zabierzowską parafię. Przez wszystkie lata nieprzerwanie mieszkańcy naszej parafii rozwijają tę piękną tradycję, co roku wykazując wielki talent w ozdabianiu palm.

W prezentowanych dziełach widać folklor i nowoczesność. Ważne jest jednak, aby prezentowane palmy wykonane były przez nich samych. W tym roku przyroda obdarzyła nas mnogością młodych roślin, więc nie było problemów, by palmy były radosne i kolorowe. Niewielki dodatek bibułowych kwiatów dopełnił całości. Dzięki zaangażowaniu całych wspólnot i rodzin powstają niepowtarzalne dzieła. Tak też było i w tym roku. W niedzielę 9 kwietnia 2017 roku do zabierzowskiego kościoła przybyli ze swoimi palmami niezawodni strażacy z Woli Zabierzowskiej i Zabierzowa Bocheńskiego, Koła Rencistów i Emerytów w Chobocie i Woli Zabierzowskiej, klasa II a zabierzowskiej Szkoły Podstawowej oraz licznie reprezentowane rodziny.

Do konkursu przedstawiono 35 palm. Wszystkie zostały nagrodzone sadzonkami kwiatów, które ufundowało Centrum Kultury w Niepołomicach, a ksiądz proboszcz zadbał o słodycze dla wszystkich.

A jak było kolorowo w Palmową Niedzielę przy naszym kościele, zobaczcie w naszej foto relacji.

Maria Strzelec
instruktor w Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim

  • Palmy w Zabierzowskim kościele_1
  • Palmy w Zabierzowskim kościele_2
  • Palmy w Zabierzowskim kościele_3
  • Palmy w Zabierzowskim kościele_4
  • Palmy w Zabierzowskim kościele_5
  • Palmy w Zabierzowskim kościele_6

więcej foto relacja