xx jubileuszowy konkurs chorow 2 20180320 1744575076Zapraszamy do wysłuchania prezentacji konkursowych chórów, które zgłosiły swój udział w XX Jubileuszowym Ogólnopolskim Konkursie Chórów „O złotą strunę”, pod honorowym patronatem Pana Romana Ptaka Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice.

Pierwszy dzień przesłuchań konkursowych rozpocznie się 14 kwietnia 2018 o godz.15.00 i trwać będzie do godz.17.30. W drugim dniu będzie można wysłuchać muzyki chóralnej w godz.11.00 do 14.30.
O godz.18.00 jury konkursowe ogłosi wyniki oraz wręczone zostaną nagrody dla najlepszych zespołów.

Chóry występują w sali akustycznej Zamku Królewskim w Niepołomicach, wejście przez salę Jagiellońską.
Udział w konkursie zgłosiło 27 chórów, z różnych regionów Polski. W Niepołomicach zaprezentują się między innymi chóry z Warszawy, Gliwic, Opola, Kielc, Gorlic, Rabki Zdroju, Polkowic, Nowego Sącza i oczywiście chóry śpiewające w miejscowościach położonych znacznie bliżej Niepołomice, jak Wieliczka czy Kraków. Są wśród nich chóry znane już niepołomickiej publiczności jak i pierwszy raz goszczące w niepołomickim konkursie. Podczas dwóch dni konkursowych Niepołomice odwiedzi około 950 chórzystów amatorów, którzy sprawią, że w pięknych komnatach Zamku Królewski przez wiele godzin rozbrzmiewać będzie muzyka chóralna.
Jury oceni chóry w dwóch kategoriach; chóry młodzieżowe i akademickie oraz druga kategoria – chóry dorosłe.
Do pracy w Jury konkursowym zaproszeni zostali:
ks. dr hab. Robert Tyrała - Prezydent Międzynarodowej Federacji Pueri Cantores, Dyrektor Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej, przewodniczący Komisji Muzyki Kościelnej Archidiecezji Krakowskiej
prof. zw. dr Jerzy Kurcz – Akademia Muzyczna w Krakowie
prof. Marta Wierzbieniec - Dyrektor Naczelny Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie, dyrygent chórmistrz
prof. dr hab. Wiesław Delimat – Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie, Dyrektor Archidiecezjalnej Szkoły Organistowskiej

Serdecznie zapraszamy.
Wstęp wolny.