zapraszamy do wysuchania uczestnikow konkursu 1 20170325 1507663702Zapraszamy do wysłuchania prezentacji konkursowych chórów, które zgłosiły swój udział w XIX Ogólnopolskim Konkursie Chórów „O złotą strunę”, pod honorowym patronatem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego i Romana Ptaka Burmistrza Niepołomic.

Przesłuchania konkursowe rozpoczną się 1 kwietnia 2017 o godz.15.00 i trwać będą do godz.17.00. W drugi dzień będzie można wysłuchać muzyki chóralnej w godz.10.30 do 14.30. Około godz.18.00 Jury ogłosi wyniki i wręczone zostaną nagrody.
Chóry występują w sali akustycznej Zamku Królewskim w Niepołomicach, wejście przez salę Jagiellońską.

Udział w konkursie zgłosiło 28 chórów, z różnych regionów Polski. W Niepołomicach zaprezentują się między innymi chóry z Warszawy, Krosna, Opola, Lublina, Mielca, Starachowic, Rybnika, Bielska Białej, Jastrzębia Zdroju, Gorlic i oczywiście chóry śpiewające w miejscowościach położonych znacznie bliżej Niepołomice, jak z Krakowa czy Myślenic. Są wśród nich chóry znane już niepołomickiej publiczności jak i pierwszy raz goszczące w niepołomickim konkursie. Podczas dwóch dni konkursowych Niepołomice odwiedzi około 850 chórzystów amatorów, którzy sprawią, że w pięknych komnatach Zamku Królewski przez wiele godzin rozbrzmiewać będzie muzyka chóralna.


Jury oceni chóry w dwóch kategoriach; chóry młodzieżowe i akademickie oraz druga kategoria – chóry dorosłe.


Do pracy w Jury konkursowym zaproszeni zostali:

ks. dr hab. Robert Tyrała - Prezydent Międzynarodowej Federacji Pueri Cantores, Dyrektor Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej, przewodniczący Komisji Muzyki Kościelnej Archidiecezji Krakowskiej
prof. zw. dr Jerzy Kurcz – Akademia Muzyczna w Krakowie
prof. Marta Wierzbieniec - Dyrektor Naczelny Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie, dyrygent chórmistrz
prof. dr hab. Wiesław Delimat – Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie, Dyrektor Archidiecezjalnej Szkoły Organistowskiej

WSTĘP   WOLNY