Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

ii zawodach modeli szybowcow wypuszczanych z rki f1n 2 20190125 1080971113Sobota 19 stycznia 2019 roku była znowu dniem, który miło będą wspominać modelarze. Szczególnie ci, którzy terminują u Krzysztofa Gawłowskiego, instruktora Pracowni Modeli Latających i Kosmicznych w Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim. Stało się to za sprawą udziału w II Zawodach Modeli Halowych Szybowców kat. F 1 N dla młodzików do lat 14.

W słoneczną sobotę zjechali do nas zawodnicy z odległych miejscowości.

Przybyli z Łososiny Dolnej, Bochni, Ciekotów, Łęgów, Witowic Górnych, Woli Batorskiej, Woli Zabierzowskiej i oczywiście z zabierzowskiej pracowni. Zawody przeprowadzone zostały w hali sportowej Szkoły Podstawowej. 23 zawodników rywalizowało o Puchar Dyrektora Centrum Kultury w Niepołomicach. Przyjechali z instruktorami i kibicami, często całą rodziną. Każdy zawodnik miał więc duży doping wykonując swoją kolejkę rzutów. Wyniki, to suma trzech kolejek po trzy rzuty. Były loty długie, jak na mistrzów przystało, katastrofy lotnicze też zdarzały się często. Jednak po wykonaniu wszystkich lotów okazało się, że poziom zawodów był wyższy niż rok temu, a wyniki osiągnięte łącznie przez zawodników zostały poprawione. Po podsumowaniu wszystkich lotów można było już ustalić kolejność na podium.

Zakończenie zawodów odbyło się w Domu Kultury, gdzie zostały wręczone nagrody, a uczestnicy skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez organizatorów. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Puchar Dyrektora Centrum Kultury w Niepołomicach wywalczył Mateusz Pichór. Drugie i trzecie miejsce, również nagrodzone pucharami zdobyli Mikołaj Szewczyk i Michał Kuchta.

Gratulujemy wszystkim, już dziś zapraszamy do udziału w następnych zawodach, bo zainteresowanie tą formą sportu jest coraz większe. Gratulacje należą się instruktorowi Krzysztofowi Gawłowskiemu, choćby tylko z tego tytułu, że pierwsi czterej zawodnicy to jego podopieczni.

Podziękowania kierujemy do wszystkich zaangażowanych w przeprowadzenie zawodów.