Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

koncert kold wrzosu i zagorzanek 3 20190107 2083098639W sobotę 5 stycznia w sali akustycznej Zamku Królewskiego w Niepołomicach odbył się Koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Wrzos i dziewcząt z Zespołu Pieśni i Tańca Zagórzanie. Pięknymi polskimi kolędami występujące zespoły złożyły noworoczne życzenia swoim znajomym, przyjaciołom i wiernej publiczności.
Koncert był również dedykowany Pani Marii Baran wieloletniemu kierownikowi Zespołu Wrzos w dowód wdzięczności i podziękowania za piętnastoletnią pracę.

Wydarzenie otworzył koncert w wykonaniu Zespołu Wrzos z wiązanką pięknych polskich kolęd i pastorałek. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała między innymi „W Betlejem się narodził”, „Wszyscy zaśpiewajmy”, „Od serca do ucha”.
Dyrektor Centrum Kultury w Niepołomicach Małgorzata Gajda złożyła Marii Baran serdeczne podziękowania podkreślając jej zasługi, bezinteresowną pracę i ogromne zaangażowanie w rozwój zespołu, troskę o wszelkie sprawy organizacyjne i wizerunek sceniczny. Podkreśliła, że pani Maria ma zasłużone powody by być dumną z rozwoju i poziomu artystycznego oraz osiągnięć Wrzosu.
Równocześnie przedstawiła nowego kierownika Zespołu Wrzos, którym została Teresa Rojowicz, życząc jej i całemu zespołowi dalszego rozwoju artystycznego.

W imieniu burmistrza Romana Ptaka oraz własnym przewodniczący Rady Miejskiej Marek Ciastoń złożył podziękowania za kierowanie amatorskim zespołem, za liczne koncerty i oprawę uroczystości gminnych oraz godne promowanie gminy Niepołomice podczas koncertów w Polsce.

Do podziękowań dołączyły koleżanki i koledzy z zespołu wyrażając swoją wdzięczność za wieloletnią pracę i opiekę.

W dalszej części koncertu, w pięknych krakowskich strojach dziewczęta z Zespołu Pieśni i Tańca Zagórzanie zaprezentowały staropolskie kolędy i pastorałki.
Obydwu niepołomickim zespołom towarzyszył zespół muzyczny pod kierunkiem Macieja Ziobro.

Gościnnie na scenie zaprezentował się krakowski senioralny zespół Uroczański Kabaret 18. Na zakończenie wieczoru zespoły wraz z publicznością zaśpiewały kolędę „Bóg się rodzi” oraz tradycyjne „Za kolędę dziękujemy”.

Barbara Wdaniec


  • Koncert kolęd Wrzosu i Zagórzanek_1
  • Koncert kolęd Wrzosu i Zagórzanek_2
  • Koncert kolęd Wrzosu i Zagórzanek_3
  • Koncert kolęd Wrzosu i Zagórzanek_4
  • Koncert kolęd Wrzosu i Zagórzanek_5
  • Koncert kolęd Wrzosu i Zagórzanek_6

więcej fotorelacja