Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

wystawa prac poplenerowych 3 20181122 1388109845Lato, lato, lato i ani się obejrzeliśmy już przywitaliśmy zimową aurę. Aż by się chciało na kilka chwil powrócić i powygrzewać się jak kot w tych ciepłych promieniach letniego słońca. Lecz gdy wyglądamy przez okna, tam jest tylko szaro i mgliście.
Ale w Domu Kultury w Woli Batorskiej mówimy temu stanowcze: Nie!
Przywracamy letnie promienie!
19 listopada o godzinie 18.00 odbył się wernisaż wystawy prac malowanych w czasie wakacji. Plener „Niepołomice 2018” był niezwykłym przeżyciem.

Trafiliśmy na wyjątkowo słoneczny i upalny czas, co jednocześnie było bardzo dla nas dogodne oraz utrudniające zadanie. A to dlatego, że z jednej strony naturalne słońce to cudowne i najlepsze oświetlenie, które skrzętnie niektórzy z uczestników pleneru wykorzystywali. Z drugiej zaś strony, temperatura sięgająca ponad 30 stopni Celsjusza, sprawiała że farby na paletach schły w dosłownie kilka minut. Jednak ostatecznie wszystko się udało, obrazy powstały, a zainteresowanie mieszkańców Niepołomic rosło z każdym dniem, w którym rozstawialiśmy się ze sztalugami w różnych zakątkach miasta.

Powstało wiele pięknych obrazów, które zabłysnęły na wernisażu i zachwyciły licznie przybyłych gości. Byli oni zaskoczeni umiejętnościami naszych artystów, a w szczególności ich rozbieżnością wiekową. Po drobnych poprawkach i wernisażu prac mamy przyjemność prezentować państwu przez najbliższy okres w galerii Domu Kultury w Woli Batorskiej obrazy pleneru „Niepołomice 2018”.


Serdecznie zapraszamy.


Renata Siwek

instruktor Domu Kultury w Woli Batorskiej

Grażyna Taborska
Instruktor 

  • Wystawa prac poplenerowych_1
  • Wystawa prac poplenerowych_2
  • Wystawa prac poplenerowych_3
  • Wystawa prac poplenerowych_4
  • Wystawa prac poplenerowych_5
  • Wystawa prac poplenerowych_6

więcej fotorelacja