Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

kolejne ikony napisane 1 20181015 1562228258Jesień, liście zmieniające kolor, chłodne poranki i niskie słońce zaglądające przez okna…
W takiej pięknej scenerii w Domu Kultury w Woli Batorskiej zakończył się po raz kolejny kurs pisania ikon I stopnia.

To już drugi raz, kiedy rozpoczęliśmy cykl kursów pisania ikon i czwarty kiedy to bardzo mili Państwo Kulowie odwiedzili nas by uchylić rąbka tajemnicy z tej niezwykłej techniki. Pierwszy raz gościli u nas kilka lat temu, a że chętnych do poznania tej wyjątkowej formy  artystycznej jest w naszej okolicy sporo, nasza współpraca wciąż się rozwija.

Od 28 września rozpoczęliśmy kolejny cykl spotkań, by przez kolejne trzy tygodnie, w każdy piątek i sobotę, uczestnicy uczyli się od podstaw tej trudnej techniki. I stopień wtajemniczenia to głównie zapoznanie się z temperą jajeczną, przygotowaniem deski  oraz zmagania z wymagającym zagadnieniem, jakim jest stworzenie twarzy. Potrzeba wiele cierpliwości i skupienia by osiągnąć satysfakcjonujący efekt. Nauczeni doświadczeniem wiemy, że przy odpowiedniej ilości czasu i dobrych wskazówkach prowadzących wszyscy uczestnicy podołają temu zadaniu.

Tak też się stało, wszystkie ikony wyszły cudownie. Oczywiście, by napisana ikona stała się pełnoprawną ikoną musi zostać poświęcona. Na zakończenie kursu, 13 października w miejscowym kościele odbyła się uroczystość, podczas której ksiądz proboszcz Wojciech Guzik poświęcił wszystkie ikony.

Dziś uczestnicy kursu dumni i szczęśliwi ze swojej pracy mają nadzieję na kolejny rozszerzający ich stopień wtajemniczenia w tą trudną technikę.

  • Kolejne ikony napisane_1
  • Kolejne ikony napisane_2
  • Kolejne ikony napisane_3
  • Kolejne ikony napisane_4
  • Kolejne ikony napisane_5
  • Kolejne ikony napisane_6

więcej fotorelacja