Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

wycieczka do skansenu muzeum wsi kieleckiej w tokarni 1 20181008 1855604324Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim oraz Koło Gospodyń Wiejskich zapraszają na wycieczkę do Skansenu Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni oraz pozostałości zamku w Sobkowie.

20 października 2018 godz.8.30

W programie wycieczki:
- zwiedzanie Parku Etnograficznego w Takarni, nieopodal Kielc, w którym znajduje się stała ekspozycja budownictwa wiejskiego, małomiasteczkowego i dworskiego. Usytuowanie skansenu pozwala na ekspozycję budynków w warunkach zbliżonych do naturalnych. Skansen położony jest w malowniczym zakątku Czarnej Nidy.

- pozostałości zamku w Sobkowie, byłego zespołu podworskiego, położonego nad brzegami rzeki Nidy, a w nim fortalicja zbudowana w latach 1560-70 przez Stanisława Sobka, wewnątrz której znajdują się ruiny klasycystycznego pałacu. Można tutaj zobaczyć zachowane do dziś pozostałości murów i trzy baszty kryte drewnianymi daszkami oraz w dolnych kondygnacjach zachowane strzelnice.

Obowiązują zapisy więcej informacji: tel. 12 281 68 55