Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

co si koczy co zaczyna 1 20180630 1327981805W Domu Kultury w Woli Batorskiej zakończony został sezon artystyczny 2017/2018. Artyści uczęszczający przez cały rok na zajęcia, przez kilka dni spotkali się by hucznie i kolorowo świętować cały rok swych starań i nauki. Najmłodsi zaprosili swoich rodziców i bliskich, by pochwalić się swoimi nowymi umiejętnościami.

Baletnice, choć w okrojonym składzie ze względu na już wakacyjny okres, przedstawiły przybyłym na pokaz układ baletowy oraz kilka ćwiczeń, oczywiście wszystko pod okiem ich instruktorki Aleksandry Kubik. Z kolei następne taneczne zakończenie roku kulturalnego to wesołe i kolorowe zajęcia zumby. Sala pełna roztańczonych dzieci była tak radosna, że nawet rodzice włączyli się do wspólnej zabawy, wszyscy w rytmach latino i żywiołowego prowadzącego Pawła Błaszkiewicza, zakończyli sezon.

Natomiast w sąsiedniej sali po raz ostatni w tym roku kulturalnym spotkali się młodzi modelarze. Listewki, tekturki, specjalne lekkie, lotne gąbeczki i kleje oraz wszystko inne potrzebne do stworzenia własnych pogromców przestworzy, poszły w ruch i pod czujnym okiem Krzysztofa Gawłowskiego przeobraziły się w niezwykłe modele latające.


I właśnie tak płynnie i majestatycznie jak te modele, następnego dnia do naszych uszu doleciały delikatne dźwięki muzyki wygrywanej na wdzięcznym pianinie i zadziornej gitarze. To oczywiście nasi muzycy przedstawiali się zgromadzonej licznie na zakończeniu publiczności. Zazwyczaj zajęcia nauki gry na instrumentach odbywają się indywidualnie lecz nasz wyjątkowy i zdolny instruktor Paweł Pyzik, przygotował swoich uczniów w sposób, który z wielką swobodą pozwolił im na zaprezentowanie się przed większym gronem, a nawet mimo tego że uczniowie nigdy nie spotkali się na wspólnej lekcji, na zgranie się i zagranie wspólnie kilku utworów.


Wszystko to odbyło się w sali przystrojonej pięknymi obrazami uczestników warsztatów plastycznych, którzy swój sezon artystyczny zakończyli kilka dni wcześniej. Najpierw dzieci na swoich zajęciach plastycznych, później dorośli na warsztatach rysunku i malarstwa pod opieką naszej kolorowej i energicznej Natalii Nowackiej, której czujne oko nawet z drugiego końca sali dostrzeże niedostatecznie precyzyjnie postawioną kreskę, zakończyli sezon.


Wszyscy uczestnicy zajęć w Domu Kultury otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczyli im ich instruktorzy prowadzący. W ten oto sposób coś się zakończyło i w ten oto sposób wszyscy czekają by coś się rozpoczęło… więc do zobaczenia w kolejnym sezonie!

Renata Siwek
instruktor Domu Kultury w Woli Batorskiej

 

  • Coś się kończy, coś zaczyna…_1
  • Coś się kończy, coś zaczyna…_2
  • Coś się kończy, coś zaczyna…_3
  • Coś się kończy, coś zaczyna…_4
  • Coś się kończy, coś zaczyna…_5
  • Coś się kończy, coś zaczyna…_6

więcej fotorelacja