Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

co si koczy co zaczyna 1 20180630 1327981805W Domu Kultury w Woli Batorskiej zakończony został sezon artystyczny 2017/2018. Artyści uczęszczający przez cały rok na zajęcia, przez kilka dni spotkali się by hucznie i kolorowo świętować cały rok swych starań i nauki. Najmłodsi zaprosili swoich rodziców i bliskich, by pochwalić się swoimi nowymi umiejętnościami.

Baletnice, choć w okrojonym składzie ze względu na już wakacyjny okres, przedstawiły przybyłym na pokaz układ baletowy oraz kilka ćwiczeń, oczywiście wszystko pod okiem ich instruktorki Aleksandry Kubik. Z kolei następne taneczne zakończenie roku kulturalnego to wesołe i kolorowe zajęcia zumby. Sala pełna roztańczonych dzieci była tak radosna, że nawet rodzice włączyli się do wspólnej zabawy, wszyscy w rytmach latino i żywiołowego prowadzącego Pawła Błaszkiewicza, zakończyli sezon.

Natomiast w sąsiedniej sali po raz ostatni w tym roku kulturalnym spotkali się młodzi modelarze. Listewki, tekturki, specjalne lekkie, lotne gąbeczki i kleje oraz wszystko inne potrzebne do stworzenia własnych pogromców przestworzy, poszły w ruch i pod czujnym okiem Krzysztofa Gawłowskiego przeobraziły się w niezwykłe modele latające.


I właśnie tak płynnie i majestatycznie jak te modele, następnego dnia do naszych uszu doleciały delikatne dźwięki muzyki wygrywanej na wdzięcznym pianinie i zadziornej gitarze. To oczywiście nasi muzycy przedstawiali się zgromadzonej licznie na zakończeniu publiczności. Zazwyczaj zajęcia nauki gry na instrumentach odbywają się indywidualnie lecz nasz wyjątkowy i zdolny instruktor Paweł Pyzik, przygotował swoich uczniów w sposób, który z wielką swobodą pozwolił im na zaprezentowanie się przed większym gronem, a nawet mimo tego że uczniowie nigdy nie spotkali się na wspólnej lekcji, na zgranie się i zagranie wspólnie kilku utworów.


Wszystko to odbyło się w sali przystrojonej pięknymi obrazami uczestników warsztatów plastycznych, którzy swój sezon artystyczny zakończyli kilka dni wcześniej. Najpierw dzieci na swoich zajęciach plastycznych, później dorośli na warsztatach rysunku i malarstwa pod opieką naszej kolorowej i energicznej Natalii Nowackiej, której czujne oko nawet z drugiego końca sali dostrzeże niedostatecznie precyzyjnie postawioną kreskę, zakończyli sezon.


Wszyscy uczestnicy zajęć w Domu Kultury otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczyli im ich instruktorzy prowadzący. W ten oto sposób coś się zakończyło i w ten oto sposób wszyscy czekają by coś się rozpoczęło… więc do zobaczenia w kolejnym sezonie!

Renata Siwek
instruktor Domu Kultury w Woli Batorskiej

 

  • Coś się kończy, coś zaczyna…_1
  • Coś się kończy, coś zaczyna…_2
  • Coś się kończy, coś zaczyna…_3
  • Coś się kończy, coś zaczyna…_4
  • Coś się kończy, coś zaczyna…_5
  • Coś się kończy, coś zaczyna…_6

więcej fotorelacja