Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

micha kuchta wicemistrzem juniorow aeroklubu krakowskiego 1 20180606 1293137730Michał Kuchta z Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim został wicemistrzem juniorów Aeroklubu Krakowskiego w modelarstwie rakietowym na rok 2018.

W niedzielę, 27 maja 2018 r. na lotnisku w Pobiedniku Wielkim odbyły się mistrzostwa Aeroklubu Krakowskiego w konkurencjach modeli szybowców oraz rakiet.

Imprezę zorganizował Aeroklub Krakowski wspólnie z Młodzieżowym Towarzystwem Sportowo - Rekreacyjnym "Sowiniec" w ramach ogólnopolskiego cyklu zawodów "Młodzi modelarze - lotnicy na start". W zawodach startowało prawie czterdziestu juniorów z małopolskich i świętokrzyskich modelarni i klubów modelarskich.

Nasze dwie modelarnie reprezentowali : Bernard Samek, Marcel Włodarz, Mikołaj Szewczyk i Bartek Pokrywka - z modelarni w DK  w Woli Batorskiej oraz Mikołaj Solarz i Michał Kuchta z DK w Zabierzowie Bocheńskim. Wszyscy wystartowali w konkurencji rakiet z taśmą S6A.

W zawodach bardzo dobrze spisał się Michał Kuchta, który zajął II miejsce ustępując zwycięzcy zaledwie o kilkanaście sekund. Michał miał sporego pecha, bo w pierwszej próbie, w wyniku awarii silnika uległa zniszczeniu jego najlepsza rakieta. W drugim locie, jako jeden z nielicznych uzyskał maksymalny czas lotu, ale przypłacił to utratą rakiety. Trzeci lot zmuszony był wykonać treningową rakietą o nieco gorszych właściwościach i to akurat zadecydowało, że Michał zdobył "tylko" wicemistrzostwo.

Duże uznanie należy się też pozostały naszym zawodnikom. Mikołaj Szewczyk musiał zadowolić się IV miejscem. Miejsce V zajął startujący po raz pierwszy w takich zawodach Marcel Włodarz. O kilka miejsc dalej sklasyfikowani zostali Bernard Samek i zeszłoroczny mistrz juniorów Aeroklubu Krakowskiego - Mikołaj Solarz. Z przyczyn losowych Mikołaj zdołał wykonać tylko jeden lot i stąd jego dalsza pozycja.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy doskonałych wyników. Warto też nadmienić, że zawody stanowiły ostatni sprawdzian dla tych naszych modelarzy, którzy wystąpią w zawodach modeli rakiet "World Cup in Krakow ' 2018" zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata. Impreza odbędzie się w dniach 2-3 czerwca br. na lotnisku w Pobiedniku Wielkim, a udział w niej zapowiedziało prawie 90 zawodników z kilku krajów. Będzie to dla nas pierwszy występ w zawodach tak wysokiej rangi.

Krzysztof Gawłowski
instr. modelarstwa lotniczego i kosmicznego

  • Michał Kuchta wicemistrzem juniorów Aeroklubu Krakowskiego_1
  • Michał Kuchta wicemistrzem juniorów Aeroklubu Krakowskiego_2
  • Michał Kuchta wicemistrzem juniorów Aeroklubu Krakowskiego_3
  • Michał Kuchta wicemistrzem juniorów Aeroklubu Krakowskiego_4
  • Michał Kuchta wicemistrzem juniorów Aeroklubu Krakowskiego_5
  • Michał Kuchta wicemistrzem juniorów Aeroklubu Krakowskiego_6

więcej fotorelacja