Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

w gorcych rytmach latino 3 20180530 1691729577Lato coraz bliżej, aura zachęca do działania. Budzą się w nas nowe pokłady energii, która motywuje do większej aktywności – także tej fizycznej. Jej dobre spożytkowanie może przyczynić się do lepszego samopoczucia, poprawienia kondycji, a czasem także... do uzyskania wymarzonej sylwetki. Jeśli zaś do tego wszystkiego dołożymy energetyzujące, gorące rytmy oraz kroki latynoskich tańców, otrzymamy doskonały przepis na dobrą zabawę i aktywne spędzenie czasu w towarzystwie rówieśników – oczywiście - pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

W Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej okazję do tego mają starsi uczniowie szkoły podstawowej oraz młodzież z gimnazjum. W czwartkowe popołudnia odbywają się tutaj specjalnie dla nich przygotowane zajęcia z tańców latynoskich. Instruktor prowadząca zajęcia, Pani Lia Konicka, z pochodzenia Kubanka, nie tylko przekazuje młodzieży praktyczną wiedzę i instruuje, jak poczuć klimat tańców latino, ale także zaraża uczestników pozytywną energią i chęcią do aktywności ruchowej. Słoneczna pogoda, która umożliwia przeprowadzenie zajęć na boisku przy Domy Kultury, dodatkowo wzmaga apetyt na latynoską ucztę taneczną.

Podczas zajęć młodzi poznają kroki i ćwiczą swoje wyczucie rytmu. Dzięki dodatkowym rekwizytom, jak wstążki czy kijki bambusowe, poprawiają swoją koordynację, dbając przy tym o kondycję i przede wszystkim – świetnie się bawiąc. Uśmiech nie znika z twarzy uczestników nawet, jeżeli tempo muzyki daje się we znaki. Klimat gorących rytmów przyciąga chętnych, dlatego też grupa wciąż się rozrasta.

Pisać można wiele, jednak najlepiej sprawdzić samemu – zapraszamy serdecznie młodzież w czwartki o godz. 16.00.

Monika Gądek
instruktor Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej

  • W gorących rytmach latino_1
  • W gorących rytmach latino_2
  • W gorących rytmach latino_3
  • W gorących rytmach latino_4
  • W gorących rytmach latino_5
  • W gorących rytmach latino_6

więcej fotorelacja