Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

zawody rozpoczcia sezonu modelarskiego w aeroklubie krakowskim 4 20180413 1967719593Przedłużająca się zima ustąpiła i modelarze mogli w końcu oficjalnie rozpocząć sezon letni. Z tej okazji, jak co roku, Aeroklub Krakowski wspólnie z Młodzieżowym Towarzystwem Sportowo - Rekreacyjne "Sowiniec" zorganizował 8 kwietnia na lotnisku w Pobiedniku Wielkim zawody modelarskie dla młodych modelarzy. Oczywiście wśród uczestników nie zabrakło naszej ekipy,

w skład której weszło pięciu modelarzy: Mikołaj Szewczyk z Domu Kultury w Woli Batorskiej, Wojtek Dzięciołowski, Michał Kuchta, Mateusz Pichór i Marcin Ostachowicz z Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim.

Rozegranych zostało pięć konkurencji: S6A - rakiety z taśmą, S8D - rakietoplany zdalnie sterowane, F1A/M szybowce swobodnie latające, F1N - rzutki i F3J/M - szybowce zdalnie sterowane. Silny wiatr utrudniał rozegranie konkurencji szybowców i był powodem połamania kilku modeli, w tym i naszych. Nie sprzyjał też startom rakiet, które przeważnie lądowały daleko od wyrzutni, a rakieta Mikołaja odleciała na tyle daleko, że straciliśmy ją bezpowrotnie. Nie mniej jednak impreza była bardzo udana, a nasz udział w niej zaakcentowaliśmy trzecim miejscem zajętym przez Michała Kuchtę w konkurencji rakiet. Najlepsi w poszczególnych konkurencjach otrzymali puchary, a wszystkich uczestników zawodów obdarowano upominkami i dyplomami.

Dużą atrakcją spotkania były próby naziemne modelu samolotu odrzutowego rodzimej konstrukcji TS-11 "Iskra" w podziałce 1:5, który zbudował nasz aeroklubowy kolega.

Kolejną okazją do wyjazdu na lotnisko w Pobiedniku Wielkim będą zawody Aeroklubu Krakowskiego dla juniorów młodszych rozgrywanych w ramach ogólnopolskiego cyklu imprez "młodzi modelarze - Lotnicy na start" w dniach 26 - 27 maja. Tydzień później (2-3 czerwca) Pobiednik gościł będzie uczestników międzynarodowych zawodów modeli rakiet zaliczanych do klasyfikacji pucharu świata "Worl Cup in Cracow 2018".

Krzysztof Gawłowski
instr. modelarstwa lotniczego i kosmicznego

  • Zawody rozpoczęcia sezonu modelarskiego w Aeroklubie Krakowskim_1
  • Zawody rozpoczęcia sezonu modelarskiego w Aeroklubie Krakowskim_2
  • Zawody rozpoczęcia sezonu modelarskiego w Aeroklubie Krakowskim_3
  • Zawody rozpoczęcia sezonu modelarskiego w Aeroklubie Krakowskim_4
  • Zawody rozpoczęcia sezonu modelarskiego w Aeroklubie Krakowskim_5
  • Zawody rozpoczęcia sezonu modelarskiego w Aeroklubie Krakowskim_6

więcej fotorelacja