Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

zawody rozpoczcia sezonu modelarskiego w aeroklubie krakowskim 4 20180413 1967719593Przedłużająca się zima ustąpiła i modelarze mogli w końcu oficjalnie rozpocząć sezon letni. Z tej okazji, jak co roku, Aeroklub Krakowski wspólnie z Młodzieżowym Towarzystwem Sportowo - Rekreacyjne "Sowiniec" zorganizował 8 kwietnia na lotnisku w Pobiedniku Wielkim zawody modelarskie dla młodych modelarzy. Oczywiście wśród uczestników nie zabrakło naszej ekipy,

w skład której weszło pięciu modelarzy: Mikołaj Szewczyk z Domu Kultury w Woli Batorskiej, Wojtek Dzięciołowski, Michał Kuchta, Mateusz Pichór i Marcin Ostachowicz z Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim.

Rozegranych zostało pięć konkurencji: S6A - rakiety z taśmą, S8D - rakietoplany zdalnie sterowane, F1A/M szybowce swobodnie latające, F1N - rzutki i F3J/M - szybowce zdalnie sterowane. Silny wiatr utrudniał rozegranie konkurencji szybowców i był powodem połamania kilku modeli, w tym i naszych. Nie sprzyjał też startom rakiet, które przeważnie lądowały daleko od wyrzutni, a rakieta Mikołaja odleciała na tyle daleko, że straciliśmy ją bezpowrotnie. Nie mniej jednak impreza była bardzo udana, a nasz udział w niej zaakcentowaliśmy trzecim miejscem zajętym przez Michała Kuchtę w konkurencji rakiet. Najlepsi w poszczególnych konkurencjach otrzymali puchary, a wszystkich uczestników zawodów obdarowano upominkami i dyplomami.

Dużą atrakcją spotkania były próby naziemne modelu samolotu odrzutowego rodzimej konstrukcji TS-11 "Iskra" w podziałce 1:5, który zbudował nasz aeroklubowy kolega.

Kolejną okazją do wyjazdu na lotnisko w Pobiedniku Wielkim będą zawody Aeroklubu Krakowskiego dla juniorów młodszych rozgrywanych w ramach ogólnopolskiego cyklu imprez "młodzi modelarze - Lotnicy na start" w dniach 26 - 27 maja. Tydzień później (2-3 czerwca) Pobiednik gościł będzie uczestników międzynarodowych zawodów modeli rakiet zaliczanych do klasyfikacji pucharu świata "Worl Cup in Cracow 2018".

Krzysztof Gawłowski
instr. modelarstwa lotniczego i kosmicznego

  • Zawody rozpoczęcia sezonu modelarskiego w Aeroklubie Krakowskim_1
  • Zawody rozpoczęcia sezonu modelarskiego w Aeroklubie Krakowskim_2
  • Zawody rozpoczęcia sezonu modelarskiego w Aeroklubie Krakowskim_3
  • Zawody rozpoczęcia sezonu modelarskiego w Aeroklubie Krakowskim_4
  • Zawody rozpoczęcia sezonu modelarskiego w Aeroklubie Krakowskim_5
  • Zawody rozpoczęcia sezonu modelarskiego w Aeroklubie Krakowskim_6

więcej fotorelacja