Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

ju niedugo wita 11 20180327 1138830384Zbliżają się Święta Wielkanocne. Nadszedł więc czas, by się do nich przygotować. Dzieci ze Świetlicy Kultury w Podgrabiu podczas warsztatów plastycznych również poczyniły pewne przygotowania.

Dziś, w dobie telefonów komórkowych, najczęściej składamy życzenia telefonicznie, wysyłając SMSy lub kartki elektroniczne. Mało, kto wysyła życzenia na kartach papierowych, my jednak postanowiliśmy, że takie wykonamy i podarujemy je bliskim. Dzieci projektowały wzory kartek, a następnie własnoręcznie wycinały baranki, zajączki i kurczaki z pianki bądź
z ozdobnego kartonu, po czym ozdabiały je pasmanterią świąteczną. Taśmy w zajączki, kurczaki i jajeczka w różnych kolorach pięknie się prezentowały na świątecznych kartach.

Drugim etapem naszych przygotowań było zrobienie świątecznego stroika. Do jego wykonania przede wszystkim potrzebne było nam pudełko po jajkach - rzecz, którą wszyscy mamy w domu. Każdy z uczestników pomalował je farbą w swoim ulubionym kolorze, a następnie pokrył lakierem, aby było trwałe i błyszczące. Jego wierzchnią stronę należało ozdobić. Do tego przeznaczyliśmy kolorowy papierowy sznurek, wyklejając świąteczne motywy. Najczęściej były to zajączki bądź kurczaki spacerujące na kwiatowej łące. Jeszcze tylko przewiązanie kolorową rafią bądź świąteczną taśmą i część stroika gotowa.

Teraz trzeba było zająć się środkiem. Zdobienie wewnętrznej strony pudełka dzieci wykonały metodą serwetkową, wykorzystując do tego odpowiednie wzory i kolory pasujące do całości stroika. Niejednokrotnie korzystały z tej techniki zdobienia, nie sprawiło im więc to większej trudności, aby umiejętnie wyciąć i przykleić wzór pokrywając go odpowiednim werniksem.

Następnie nadszedł czas na zrobienie kurczaka i pomalowanie jajek. Kurczaka można oczywiście kupić, ale my zrobiliśmy go własnoręcznie wykorzystując kulki styropianowe różnej wielkości, trochę pianki, drucika i piórek. Całość ozdobiona kolorowym sizalem, skorupkami jajek, wiosennymi kwiatami i różnokolorowymi piórkami pięknie się prezentowała w naszym pudełeczku. Taki stroik, pełen wiosennych barw, wykonany przez dzieci na pewno wszystkim się spodoba i u każdego z nich znajdzie miejsce na świątecznym stole.

Grażyna Taborska
Instruktor Świetlicy Kultury w Podgrabiu

  • Już niedługo święta _1
  • Już niedługo święta _2
  • Już niedługo święta _3
  • Już niedługo święta _4
  • Już niedługo święta _5
  • Już niedługo święta _6

więcej fotorelacja