Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

mateusz pichor srebrnym medalist 2 20180215 1766309108Mateusz Pichór z Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim srebrnym medalistą Ogólnopolskich Zawodów Modeli Halowych F1N rozegranych 11 lutego w Krakowie.

Młodzieżowe Towarzystwo Sportowo-Rekreacyjne “Sowiniec” w Krakowie już po raz drugi było organizatorem Ogólnopolskich Zawodów Modeli Halowych F1N, które rozegrane zostały w dniu 11 lutego w hali sportowej Miejskiego Domu Kultury “Dom Harcerza” w Krakowie.

Zawody zaliczane są do klasyfikacji Pucharu Polski a udział w nich wzięło 38 zawodników reprezentujących Aerokluby: Warszawski, Rzeszowski, Gliwicki, Stalowa Wola i Krakowski, a także MTSR Sowiniec, OSiR Suwałki, MOKSiR Chrzanów oraz Domy Kultury z Woli Batorskiej i Zabierzowa Bocheńskiego.

Nasi modelarze startując w Krakowie w roku 2017 zajęli miejsca w drugiej dziesiątce. Od tamtego czasu sporo jednak trenowali i w tym roku po cichu liczyliśmy na poprawę wyników.

Bardzo miłe zaskoczenie sprawił nam wszystkim Mateusz Pichór z Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim, który w kategorii młodzików zajął drugie miejsce, ustępując jedynie Piotrowi Stasiulewiczowi z Aeroklubu Warszawskiego. Trzecie miejsce wywalczył Emmet Kirwan z Aeroklubu Rzeszowskiego. W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze: Marcin Ostachowicz (7 miejsce) i Mikołaj Solarz (8 miejsce) – obaj z Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim.

W zawodach pucharowych zadebiutowało też kilku naszych najmłodszych modelarzy: Igor Strzelec z Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim oraz Mikołaj Szewczyk, Marcel Włodarz, Bartek Pokrywka i Bernard Samek z Domu Kultury w Woli Batorskiej. Wszystkim należą się słowa uznania za bardzo dobre występy, świetne opanowanie tremy podczas pierwszych startów przy tak licznej publiczności i osiągnięcie lepszych czasów niż zakładaliśmy przed zawodami.

Obserwując zmagania zawodników z czołowych polskich klubów z zadowoleniem można stwierdzić, że nasi modelarze z powodzeniem nawiązują równorzędną walkę z tymi najlepszymi. Optymistyczne jest także to, że dysponujemy jeszcze sporym potencjałem możliwości jakiego z różnych powodów nie udało nam się do tej pory wykorzystać. Cieszy też ogromny zapał najmłodszych modelarzy, którzy wytrwale trenują uzyskując coraz lepsze wyniki. Z pewnością w kolejnym roku, a może jeszcze w tegorocznej rundzie jesiennej halowych zawodów pucharowych przynajmniej niektórzy z nich znajdą się w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników. Bardzo też doceniamy zaangażowanie rodziców i opiekunów (szczególnie tych najmłodszych dzieci), dzięki którym ich pociechy mają dużo większą motywację do udziału w zajęciach modelarskich oraz w rywalizacji sportowej.
Wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, którzy pragną zasmakować przygody z modelarstwem lotniczym i kosmicznym zapraszamy do działających przy Centrum Kultury w Niepołomicach dwóch modelarni w Domach Kultury w Zabierzowie Bocheńskim i Woli Batorskiej.

Krzysztof Gawłowski
instruktor modelarstwa lotniczego i kosmicznego

  • Mateusz Pichór srebrnym medalistą_1
  • Mateusz Pichór srebrnym medalistą_2
  • Mateusz Pichór srebrnym medalistą_3
  • Mateusz Pichór srebrnym medalistą_4
  • Mateusz Pichór srebrnym medalistą_5
  • Mateusz Pichór srebrnym medalistą_6