Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

magiczna sobota w zakrzowcu 1 20180202 201320533127 stycznia w Zakrzowcu miało miejsce niezwykle sympatyczne spotkanie – Wieczór Kolęd. Przypomnijmy, że kolędy śpiewane są w czasie Świąt Bożego Narodzenia, aż do święta Matki Boskiej Gromnicznej obchodzonego 2 lutego.

Początkowo twórcy kolęd czerpali z Ewangelii, ale z biegiem czasu pieśń, coraz bardziej świecka, nazwana została pastorałką. Zwyczaj kolędowania dotarł do Polski jeszcze w XV wieku. Organizując wspólny wieczór pragnęliśmy wzmocnić poczucie radości i nadziei w każdym z nas.

W pomieszczeniach przygotowanego na tę okoliczność Domu Kultury zebrali się wspaniali widzowie. Przybyły całe rodziny - babcie przyprowadziły swoich wnuków i prawnuków po to, aby pokazać im i kultywować tradycje bożonarodzeniowe i aby przekazać młodemu pokoleniu najpiękniejsze emocje.

Sobotnią uroczystość rozpoczął występ służby liturgicznej oraz scholi z Podłęża. Młodzi ludzie ujęli nas swoimi umiejętnościami aktorskimi i wokalnymi prezentując tradycyjne Jasełka. Barwne stroje, dopracowana dekoracja pomogły wszystkim przenieść się w bardzo odległe czasy i przypomniały, co wydarzyło się w Betlejem.

Niezwykle bogaty i tradycyjny repertuar przedstawiła grupa kolędnicza z Ochmanowa oraz Młode Wiarusy z Zakrzowca. Dla swoich zespołów śpiewaczych o oprawę muzyczną zadbali Andrzej Balicki – klarnet, Paweł Mikurda – akordeon oraz Janusz Taborski – akordeon. Mieliśmy okazję usłyszeć piękne interpretacje m.in.: „A powstańże ty Dawidzie”, „A w tym tu rajskim ogrodzie”, „Przy zielonej”, „Oj siano, siano” … .

Wszystkich zachwyciły wykonania solistek: Magdaleny Lebiest, Zuzanny Klima oraz Elżbiety Ziobro, a duet: Zuzia Klima i Jakub Wrześniak, który pokusił się o wykonanie jednej z najbardziej znanych kolęd świata, tłumaczonej na ponad trzysta języków zebrał gromkie brawa. „Cicha noc” w ich wykonaniu wybrzmiała w wypełnionej po brzegi sali. Jakub dostojnie zagrał na pianinie, a Zuzia delikatnie i z uczuciem zaśpiewała.

Kwintesencją prezentacji artystycznych było wspólne wykonanie kolęd, do którego to zaproszeni zostali wszyscy wykonawcy oraz publiczność. Było pięknie, rodzinnie i nastrojowo.

Część artystyczna była prawdziwą ucztą dla ducha, ale wspaniałe Panie z Zakrzowca nie zapomniały także o uczcie dla ciała. Przy gustownie przybranych stołach każdy mógł spróbować wyśmienitych, domowych wypieków, poczęstować się słodkościami i nasycić pysznym strogonowem. Do późnych godzin w Domu Kultury rozbrzmiewał wspólny śpiew, śmiech i miło było patrzeć jak dobrze goście czują się w swym towarzystwie. Taki wieczór łączy wszystkich i wyzwala niezapomniane emocje.

Dziękuję za te magiczne chwile, a ów sobotni wieczór pozwala mi mieć nadzieję, że tych chwil będzie więcej….

Urszula Turecka
instruktor Domu Kultury w Zakrzowcu

  • Magiczna sobota w Zakrzowcu_1
  • Magiczna sobota w Zakrzowcu_2
  • Magiczna sobota w Zakrzowcu_3
  • Magiczna sobota w Zakrzowcu_4
  • Magiczna sobota w Zakrzowcu_5
  • Magiczna sobota w Zakrzowcu_6

więcej w fotorelacji