Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/joomgallery/originals/hej_kolda_kolda_733/hej_kolda_kolda_1_20180124_1147351325.jpg'
There was a problem loading image 'images/joomgallery/originals/hej_kolda_kolda_733/hej_kolda_kolda_1_20180124_1147351325.jpg'

hej kolda kolda 1 20180124 1147351325W sobotę 20 stycznia w Domu Kultury w Ochmanowie odbył się "Wieczór kolęd". Grupa kolędnicza z Ochmanowa serdecznie przyjmowana w domach podczas świątecznego kolędowania, z ochotą przyjęła zaproszenie wystąpienia z cały repertuarem kolędniczym w Domu Kultury. Zaproszono również grupę kolędniczą „Młode Wiarusy” z Zakrzowca.

Koncert rozpoczęli w pięknych strojach, prezentując swoje umiejętności wokalne i aktorskie kolędnicy z Ochmanowa. Zaśpiewali m.in. „A powstańże ty Dawidzie”, „Gwiazdeczkę”, „A w tym tu rajskim ogrodzie”, „Pomaluśku Józefie”. Oprawę muzyczną przygotowali Andrzej Balicki - klarnet i Paweł Mikurda - akordeon.

Występ grupy z Zakrzowca rozpoczęła solistka Zuzia Klima pastorałkami „ Śpij maluszku” i „Złota Jerozolima”. Natomiast cała grupa, której na akordeonie przygrywał Janusz Taborski przedstawiła bogaty i tradycyjny repertuar kolęd m.in „ Przy zielonej”, „ Bóg się rodzi”,” „ Oj siano, siano”, porywając wszystkich zebranych do wspólnego śpiewu.

Wystąpiła także solo Magdalena Lebiest z Ochmanowa z pastorałkami „Gore gwiazda Jezusowi” i ” Od serca do ucha”. Nie zabrakło pięknych tradycyjnych życzeń noworocznych i podziękowań od kolędników.

Po tak pięknym koncercie niegodziwością byłoby nie ugościć nie tylko kolędników, ale wszystkich przybyłych gości. Dla każdego, dzięki pomocy Pań z KGW był gorący bigos, kawa, herbata i dużo domowego ciasta.

Atmosfera tego sobotniego wieczoru przy kolędowaniu i wspólnym stole niech pozostanie w Państwa sercach.
Dziękuję wszystkim za współpracę i wspólnie spędzony czas.

Barbara Cicha
instruktor Domu Kultury w Ochmanowie

  • Hej, kolęda kolęda_1
  • Hej, kolęda kolęda_2
  • Hej, kolęda kolęda_3
  • Hej, kolęda kolęda_4
  • Hej, kolęda kolęda_5
  • Hej, kolęda kolęda_6

więcej w fotorelacji