Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

hej kolda kolda 1 20180117 1476010987Już po raz siódmy mieszkańcy Woli Batorskiej spotkali się na corocznym Rodzinnym Kolędowaniu. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Komitet Parafialny w Woli Batorskiej we współpracy z Domem Kultury oraz Szkołą Podstawową im. Wincentego Witosa. Spotkanie, choć odbyło się 14 stycznia, wszystkich widzów i artystów przeniosło w czasie i przestrzeni do betlejemskiego żłóbka, gdzie narodziło się Zbawienie świata.

Radosny śpiew kolęd popłynął w ten zimowy wieczór dzięki zgromadzonym przed sceną w Domu Kultury mieszkańcom i gościom. Wszystkich przybyłych powitali: ks. Wojciech Guzik, Proboszcz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Woli Batorskiej oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej, Pani Anna Gąsłowska.

Samo spotkanie składało się z dwóch części. Pierwszą z nich, otwierającą Rodzinne Kolędowanie 2018, były jasełka przygotowane przez małych aktorów ze Szkoły Podstawowej. Przedstawienie nosiło tytuł „Dnia jednego o północy” i wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczniów. Anielski chór, krakowianki, pastuszkowie, królowie i Święta Rodzina zadbali o to, aby wprowadzić wszystkich widzów w bożonarodzeniowy nastrój.

Po aplauzie kończącym jasełka scenę opanował gość specjalny wieczoru: zespół Talitha Kum. Artyści znani są przez mieszkańców Woli Batorskiej od czasu ŚDM Kraków 2016, kiedy to występowali podczas zorganizowanego na boisku sportowym pikniku integracyjnego dla mieszkańców i pielgrzymów z Włoch. Jak sami o sobie mówili, Talitha Kum to przede wszystkim liczna grupa młodych ludzi, którzy swoją pasją do muzyki chcą wielbić Pana Boga. Można było usłyszeć w ich wykonaniu kolędy najbardziej znane i lubiane, ale także zupełnie odległe, czy też nowe, będące autorskimi utworami zespołu.
Każdy, kto chciał mógł włączyć się nie tylko w śpiew, ale i w taniec do skocznych rytmów.

Jak podczas każdego spotkania, członkowie Komitetu Parafialnego i Wolontariatu Młodych z Woli Batorskiej czuwali nad tym, aby dla przybyłych gości nie zabrakło kawy, herbaty i słodkości domowej roboty. Padła także deklaracja i serdeczne zaproszenie na kolejne Rodzinne Kolędowanie, które – jak nakazuje tradycja – odbędzie się w Woli Batorskiej już za rok!

Monika Gądek
Komitet Parafialny w Woli Batorskiej

  • Hej, kolęda, kolęda!_1
  • Hej, kolęda, kolęda!_2
  • Hej, kolęda, kolęda!_3
  • Hej, kolęda, kolęda!_4
  • Hej, kolęda, kolęda!_5
  • Hej, kolęda, kolęda!_6

więcej w fotorelacji