Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

magia papieru 1 20171221 1011588668Najróżniejsze materiały podbijają co roku trendy dekoratorskie, jednak nadal jednym z najbardziej popularnych, a przy tym niezwykle niedocenianym, jest papier. Tymczasem, z niewielkim nakładem finansowym i odrobiną cierpliwości można wyczarować z niego oryginalne i urokliwe ozdoby. Przekonali się o tym m.in. uczestnicy warsztatów papierowych ozdób choinkowych w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej. 

Środowe grudniowe popołudnia były doskonałą okazją do tego, aby wykonać niepowtarzalne dekoracje na swoje świąteczne drzewka. Pierwsze ze spotkań oparte było na motywie papierowych pasków, z których powstawały bajkowe kolorowe gwiazdy. Odpowiednio je składając, skręcając i sklejając uczestnicy otrzymywali różnorodne kształty, potrzebne do uzyskania końcowego efektu. Zajęcia były też doskonałym wstępem do sztuki quilingu dla wszystkich tych, którzy nigdy dotąd nie mieli z nim do czynienia. Zarówno mali, jak i duzi uczestnicy zadeklarowali, że tą techniką spróbują stworzyć także inne zaprezentowane kształty, bo jedynym ograniczeniem w tym wypadku jest nasza wyobraźnia.


Drugie spotkanie zdominowane zostało przez motyw koła. Z odpowiednio składanych papierowych kółek postawały bombki, które następnie, według własnego uznania, można było ozdobić kolorowymi brokatowymi wzorami. Uczestnicy nie raz przekonali się, że papier potrzebuje przede wszystkim precyzji i cierpliwości, ale efekty rekompensowały wszelkie chwile zwątpień. I choć w czasach zdominowanych przez technologię cyfrową papier coraz częściej znika z wielu dziedzin naszego życia, to jednak nic nie zastąpi tego, co z papieru można wyczarować własnymi rękami.

Monika Gądek
instruktor Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej

  • Magia papieru_1
  • Magia papieru_2
  • Magia papieru_3
  • Magia papieru_4
  • Magia papieru_5
  • Magia papieru_6

więcej w fotorelacji