Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

artystyczne przygotowania dzieci do wit 3 20171219 1745351643W kalendarzu nadszedł grudzień, spadł śnieg. To znak, że trzeba rozpocząć przedświąteczne przygotowania i zastanowić się, czym w tym roku ozdobimy nasze domy na Boże Narodzenie. Dzieci biorące udział w zajęciach plastycznych w Świetlicy Kultury w Podgrabiu również stanęły przed tym zadaniem.

Przedświąteczne przygotowania zaczęliśmy od zrobienia lampionów. Nasze lampiony różniły się nieco od tych kupionych w sklepie, ponieważ wykonane zostały ze słoiczków i kolorowego kartonu, materiałów prostych, łatwo dostępnych i niedrogich. Potrzebne nam były: słoik, pasek kartonu dopasowany do jego wielkości, kawałek styropianu, pinezka z główką, farby i nasza wyobraźnia. Po narysowaniu wzorów na kartonie i przypięciu go do styropianu należało pinezką lub grubą igłą dziurkować tak, aby powstał ażurowy wzór. Wzory były różne, niektórzy narysowali kwiaty, inni wzory geometryczne, serca, linie, a nawet zwierzęta. Następnie zaznaczyliśmy farbą kontury wzorów, skleiliśmy karton w kształt walca i włożyliśmy do słoiczka. Słoiczki również ozdabialiśmy przyklejając do nich perełki i bawełnianą koronkę. Taki lampion z niewielkim światełkiem w środku postawiony na naszej komodzie bądź świątecznym stole pięknie się prezentuje zwłaszcza wieczorową porą.

Później nadeszła pora, aby wykonać choć kilka ozdób na naszą choinkę. Zaczęliśmy od aniołków. Tutaj również potrzebowaliśmy kolorowe kartony, styropianowe kulki, aby zrobić główkę, trochę włóczki na włosy, koronkowa wstążka i dodatki, abyozdobić sukienkę. Na kartonik w kształcie stożka, dzieci przyklejały pomarszczoną koronkę, która utworzyła suknię. Ozdabiały ją cekinami i pasmanterią, a skrzydełka zostały wykonane z brokatowej taśmy.

Do świąt jeszcze trochę czasu, wzięliśmy się więc za inne ozdoby. Z rolek papierowych – materiału łatwego i dostępnego dla każdego z nas wykonaliśmy kwiaty w kształcie gwiazdy. Wystarczyło tylko pociąć rolki w kółka o centymetrowej szerokości i odpowiednio je uformować w kształcie płatków. Potem połączyliśmy klejem płatki ze sobą, pokryliśmy farbą, aby były kolorowe i odrobiną brokatu, aby lśniły jak gwiazdy i ozdoba gotowa.

Tak zainspirowani zastanawiamy się już, jakie świąteczne ozdoby przygotujemy następnym razem. Zapraszamy również wszystkie zainteresowane dzieci do udziału w zajęciach plastycznych – nie tylko przedświątecznych, ale przez cały rok.

Grażyna Taborska
Instruktor Świetlicy

  • Artystyczne przygotowania dzieci do świąt_1
  • Artystyczne przygotowania dzieci do świąt_2
  • Artystyczne przygotowania dzieci do świąt_3
  • Artystyczne przygotowania dzieci do świąt_4
  • Artystyczne przygotowania dzieci do świąt_5
  • Artystyczne przygotowania dzieci do świąt_6

więcej w fotorelacji