Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

nasz przepis na dobr zabaw 1 20171211 1243715827Kilka bombek w ulubionych kolorach, garść pędzli, kilka gram płynnego kleju, szczypta brokatu i cała paleta farb wodnych. Oto czego nam trzeba by stworzyć cudne bombki, które będą wyjątkową dekoracją świątecznych choinek. Bowiem stało się już tradycją, że przed świętami Bożego Narodzenia Dom Kultury Woli Batorskiej zamienia się w kolorową krainę bombek choinkowych.


Coroczne warsztaty ręcznego malowania bombek za każdym razem przyciągają miłośników wyjątkowych ozdób świątecznych. Na warsztaty przybywają zarówno ci, których znamy już od wielu lat i których umiejętności rosnące z każdym rokiem sprawiają, że z warsztatów wychodzą z coraz piękniejszymi dziełami, jak i tych, którzy w nasze progi zawitali pierwszy raz i do pracy podchodzą w wielkim skupieniu i wręcz drżą o swój kruchy skarb, na którym mają pracować.

Lecz nie ma się czego obawiać, to prawda, że bombki to kruchy materiał ale jakże wdzięczny! My umiemy wyciągnąć z nich ten wdzięk w 100% i chętnie tymi umiejętnościami się dzielimy. Od przedszkolaka do emeryta, od piekarza do stolarza, kierowcy, kucharki czy nauczycielki. Na zajęcia może przyjść każdy i przy odrobinie naszej pomocy oraz cierpliwości i skupienia każdy jest w stanie stworzyć swoje małe dzieło sztuki. Ta idea przyświeca nam każdego roku i w tym nic się nie zmieniło, wciąż była to myśl przewodnia naszego spotkana, które odbyło się 7 grudnia.


Ciągle jeszcze w mikołajkowym nastroju nasi goście żwawo zabrali się do malowania. Na bombkach powstawały przeróżne wzory, zarówno te dobrze znane z poprzednich lat jak i nowo zaproponowane. Wśród nich znalazły się piękne ośnieżone chatki góralskie, kwiatowe wianki, figlarne ptaszki, które zostają z nami podczas zimy, brokatowe ornamenty, a także inne wymyślone całkowicie przez naszych uczestników.


Mamy nadzieję, że stworzone bombki będą pięknie i z dumą prezentować się na choinkach gości przybyłych na tegoroczne zajęcia, a tych którzy z przeróżnych przyczyn nie byli w stanie nas odwiedzić zapraszamy na przyszłoroczną edycję. By wszystkim nam w święta było kolorowo i brokatowo!

  • Nasz przepis na dobrą zabawę? _1
  • Nasz przepis na dobrą zabawę? _2
  • Nasz przepis na dobrą zabawę? _3
  • Nasz przepis na dobrą zabawę? _4
  • Nasz przepis na dobrą zabawę? _5
  • Nasz przepis na dobrą zabawę? _6

więcej w fotorelacji