Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

byszczce ozdoby na jazach 4 20171205 1224558015Do Bożego Narodzenia mamy jeszcze trochę czasu, a w Filii Niepołomice Jazy zaczęło już czuć atmosferę świąteczną. A to za sprawą najmłodszych, którzy z wielką radością i zapałem skorzystali z propozycji wykonania malowanych bombek choinkowych.

21 i 22 listopada odwiedziły nas przedszkolaki z pobliskiego Eko - Parku. Dla większości z maluchów możliwość malowania na niecodziennym materiale była pierwszym takim doświadczeniem. Mimo, że błyszczące kule, wykonane są z bardzo kruchego materiału i wymagają delikatnego traktowania, udało się nam nie rozbić ani jednej.

Było bardzo radośnie, kolorowo i błyszcząco. Każde dziecko otrzymało bombkę w wybranym kolorze i miało ją przyozdobić według własnego pomysłu. Na szczęście głowy przedszkolaków były pełne najróżniejszych pomysłów. I tutaj kolorowe farby i delikatne pędzelki poszły w ruch, a maluchy z zapartym tchem przystąpiły do niełatwej pracy. Na bombkach zaczęły pojawiać się bałwanki, anioły, Mikołaje, choinki, dużo, dużo śniegu, ale również ciekawe wzory abstrakcyjne. Nie zabrakło postaci z ulubionych gier i bajek.

By wykonanym ozdobom dodać większego uroku i blasku na koniec zostały obsypane brokatem, by pięknie błyszczały w świetle choinkowych lampek.

I okazało się, że takie ozdabianie nie jest tak trudne zaś zręczne rączki potrafią wyczarować piękne bombki, które być może będą pamiątką na wiele lat.

Tak wykonane małe dzieła sztuki po wyschnięciu zostały zapakowane do specjalnych pudełeczek, by bezpiecznie można było donieść je do domu.

Każda powstała na zajęciach bombka jest wyjątkowa i bardzo piękna. Choinka ozdobiona samodzielnie udekorowanymi bombkami będzie wyglądała oryginalnie i nada magii Świętom!

Agnieszka Góral
instruktor Centrum Kultury Filia Niepołomice Jazy

  • Błyszczące ozdoby na Jazach_1
  • Błyszczące ozdoby na Jazach_2
  • Błyszczące ozdoby na Jazach_3
  • Błyszczące ozdoby na Jazach_4
  • Błyszczące ozdoby na Jazach_5
  • Błyszczące ozdoby na Jazach_6

więcej w fotorelacji