Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

zota jesie z niepoomickimi seniorami 1 20171114 11900475178 listopada 2017 trzy niepołomickie zespoły artystyczne seniorów uczestniczyły w XXII Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych „Złota Jesień 2017”. Spotkanie to, jak co roku odbywało się w sali teatralnej Nowohuckiego Centrum Kultury. Do udziału w tegorocznej edycji przeglądu organizatorzy zaprosili 20 zespołów senioralnych z województwa małopolskiego, w tym cztery zespoły z Niepołomic.

Niepołomiccy seniorzy bardzo chętnie i z nieukrywaną satysfakcją corocznie uczestniczą w tym kulturalnym wydarzeniu organizowanym z myślą o osobach starszych.

Spotkanie otworzyła pani Mira Miśta witając zaproszonych gości, wśród których byli przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa i Rad Dzielnicowych, przewodniczący Kół Emerytów Rencistów i Inwalidów, sponsorzy oraz członkowie uczestniczących w przeglądzie zespołów.

Przegląd w tym roku rozpoczynał zespół muzyków związanych z Centrum Kultury w Niepołomicach w składzie: Maciej Ziobro – akordeon, Wiesław Pyzik – kontrabas, Andrzej Balicki – gitara i Piotr Bzowski – perkusja, który zaprezentował wiązankę popularnych melodii. Po nim na scenie wystąpił Zespół Wrzos z Niepołomic pod kierunkiem Macieja Ziobro z czterema piosenkami: "Ach jak przyjemnie", "Na Pierwszy znak", "Jestem zimny drań", a na zakończenie solista Antoni Nowak pięknie zaśpiewał "Brunetki blondynki".

W dalszej kolejności na scenie pojawił się Zespół śpiewaczy Zabierzanie z Zabierzowa Bocheńskiego, z akompaniamentem Jana Gębały prezentując trzy piosenki: "Na środku pola", "Ciesz się życiem" i składankę melodii ludowych. Wśród wykonawców był również Zespół śpiewaczy Wolańska Muza z Woli Zabierzowskiej pod kierunkiem Aleksandra Ostrowskiego, który do prezentacji wybrał ludowy repertuar i piosenki: "Jest ścieżyna jest", "Słowik", "Słoneczko na zachodzie".

Przeglądy kierowane do seniorów cieszą się coraz większym zainteresowaniem, gdyż i aktywność artystyczna tej grupy społecznej znacznie się rozwinęła. Pozwalają one nie tylko prezentować osiągnięcia, ale również sprzyjają wymianie doświadczeń, nawiązaniu nowych kontaktów pomiędzy zespołami oraz dają możliwość dobrej zabawy i miłego spędzenia czasu wolnego.

Wszystkie trzy zespoły seniorów działają pod patronatem Centrum Kultury w Niepołomicach i doskonalą swoje umiejętności w miejscowych Domach Kultury. Pod kierunkiem doświadczonych instruktorów mają możliwość rozwijania swoich umiejętności i realizacji zamiłowania do śpiewu. Efektami pracy seniorów są liczne koncerty w ich wykonaniu oraz wyróżnienia podczas przeglądów i konkurów, w których uczestniczą.

Tradycyjnie organizatorem przeglądu był Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Oddział Rejonowy Kraków - Nowa Huta i Nowohuckie Centrum Kultury przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków.

Maria Strzelec
instruktor Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim

  • Złota Jesień z niepołomickimi seniorami_1
  • Złota Jesień z niepołomickimi seniorami_2
  • Złota Jesień z niepołomickimi seniorami_3
  • Złota Jesień z niepołomickimi seniorami_4
  • Złota Jesień z niepołomickimi seniorami_5
  • Złota Jesień z niepołomickimi seniorami_6
  • Złota Jesień z niepołomickimi seniorami_7
  • Złota Jesień z niepołomickimi seniorami_8
  • Złota Jesień z niepołomickimi seniorami_9