Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

zapasy ze szczypt taca 2 20171107 1762297694W sobotę 28 października 2017 roku przedstawicielki Niepołomickich Mażoretek uczestniczyły w I Międzynarodowym Memoriale im. Władysława Bajorka w Krakowie. Jest to turniej zapaśniczy imieniem jednego z najwybitniejszych polskich zapaśników, zwanego „Najsilniejszym człowiekiem Wisły”. Turniej rozgrywany pod honorowym patronatem Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Nasze dziewczęta zostały zaproszone do uświetnienia tej bardzo męskiej i wyczynowej imprezy. Wprawdzie nie wszystkie mogły odpowiedzieć na zaproszenie, ale te które pojechały pokazały się z najlepszej strony. Pięknie wykonały dwa układy sceniczne grupowe, do tego zaprezentowały się w trio i solówce. Zostały również zaproszone do towarzyszenia organizatorom podczas gali finałowej.

Pewnym utrudnieniem w wykonywaniem tanecznych ewolucji było podłoże, czyli miękkie maty zapaśnicze, które wyeliminowały efekty akustyczne. Na matach nie można używać obuwia z twardą podeszwą, które jest częścią stroju mażoretek. Niemniej jednak obuwie sportowe, w którym wykonały swój program nie pomniejszyło wartości prezentacji.

Organizatorzy wielokrotnie przekazywali zawodnikom oraz licznie zgromadzonej publiczności informacje o naszych dziewczętach. Były też gratulacje i podziękowania za tak piękny pokaz. Cała grupa i każda z osobna mażoretka, dodały barw tym zawodom. Możemy być dumni z takiego zespołu.

Maria Strzelec
instruktor Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim

  • Zapasy ze szczyptą tańca_1
  • Zapasy ze szczyptą tańca_2
  • Zapasy ze szczyptą tańca_3
  • Zapasy ze szczyptą tańca_4
  • Zapasy ze szczyptą tańca_5
  • Zapasy ze szczyptą tańca_6

więcej fotorelacja