Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

mae projektantki w zakrzowcu 5 20171103 1763062900Moda, to zjawisko, które towarzyszy nam na co dzień. Pojawia się w telewizji, kolorowych magazynach, sklepach, na ulicy. Niektórzy twierdzą nawet, że trudno za nią nadążyć. Gdybyśmy cofnęli się do wcześniejszych wieków zobaczylibyśmy inne budynki, ulice, architekturę, a przede wszystkim ludzi w innych strojach. To właśnie stylizacje oddają klimat danej epoki.

A jak jest obecnie?

Pojawiły się centra handlowe i sieciowe sklepy, większość z nas kupuje gotowe wzory, które wystarczy skompletować, wybrać odpowiedni rozmiar i założyć. Nie szyje się już na miarę, a ubrania stały się mniej indywidualne. Tak wybiera większość, ale nie wszyscy. Uczestniczki Warsztatów Artystycznego Projektowania Ubioru odbywające się w Domu Kultury w Zakrzowcu pragną czegoś więcej. Mają własny styl i szukają rzeczy unikatowych, ale takich, w których będą się czuć dobrze. A przecież jedną z najważniejszych funkcji mody jest możliwość wyrażania siebie. I chociaż mówi się, że nie szata zdobi człowieka, to wygląd ma ogromne znaczenie w życiu codziennym i to na wielu płaszczyznach. Tego , krok po kroku, uczą się nasze małe kreatorki.

Ale projektant mody, to nie tylko osoba projektująca stroje. To specjalista od krawiectwa, a także świetny organizator. Osoba pewna siebie, komunikatywna, potrafiąca podejmować decyzje i słuchająca innych. Wszystkie te wartości, z ogromnym zaangażowaniem, przekazuje swym uczestniczkom prowadząca warsztaty Renata Krzysztofek.

Projektanci ciągle posługują się papierem i piórem, węglem, ołówkiem lub pędzlem. Muszą mieć wyobraźnię plastyczną oraz wrażliwość na kolor, czy światło. Konieczna jest jednak wiedza z zakresu rysunku, malarstwa i projektowania, a nasze dziewczyny pierwsze kroki w tej dziedzinie mają już za sobą. Projekty, które tworzyły w atmosferze zabawy, ale i twórczej burzy mózgów, były niezwykle kreatywne, barwne i baaaardzo obiecujące.

Projektant nie musi umieć szyć, ale dobrze by znał materiał, na którym pracuje i aby umiał go skroić. I ten warunek małe projektantki etapami starają się spełnić. Na spotkaniu, którego tematem była biżuteria, dziewczynki z filcu projektowały i wykonywały naszyjniki. Na swym koncie mają też wspaniałe igielniki i mogą pochwalić się znajomością ściegów. Z wypiekami na twarzy uczyły się jak używać maszyny, a efekty poczynań okazały się zachwycające.

Ulubionym punktem zajęć naszych gwiazdeczek jest wybieg. Do dynamicznych rytmów młode kreatorki tworzą skomplikowane, ambitne choreografie i wspaniale się w nich odnajdują. A już kompletnym hitem okazała się sesja zdjęciowa, którą dziewczyny odbyły podczas wakacyjnych spotkań. Kilkugodzinna sesja mody, pod okiem i obiektywem nadzwyczajnej pani fotograf Moniki Swakowskiej zaowocowała niepowtarzalnymi zdjęciami.

Doświadczenie z atelier Flomelli pokazało, że projektantki z Zakrzowca, to także wspaniałe modelki. A zabawa w dobieranie strojów i rekwizytów przysporzyła mnóstwo przyjemności i jeszcze bardziej scaliła zdolną grupkę naszych uczestniczek.

Cudowną atmosferę, efekty pracy oraz przyjazne warunki w jakich pracujemy oddają zdjęcia, które przygotowaliśmy dla was w naszej galerii.

Wszystkich, którzy mają ochotę dołączyć do grupy warsztatowej Artystycznego Projektowania Ubiorów zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 12 281 93 66, drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub do odwiedzenia Domu Kultury w Zakrzowcu.
Zapraszamy

Urszula Turecka
instruktor Domu Kultury w Zakrzowcu

  • Małe projektantki w Zakrzowcu_1
  • Małe projektantki w Zakrzowcu_2
  • Małe projektantki w Zakrzowcu_3
  • Małe projektantki w Zakrzowcu_4
  • Małe projektantki w Zakrzowcu_5
  • Małe projektantki w Zakrzowcu_6

więcej fotorelacja