Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim oraz Pracownia Modeli Latających i Kosmicznych zapraszają do udziału w zawodach modeli szybowców wypuszczanych z ręki w konkurencji F1N

25 listopada 2017 godz.10.00

REGULAMIN
Zawodów modeli szybowców wypuszczanych z ręki w konkurencji F1N
I Mistrzostw o Puchar Dyrektora Centrum Kultury w Niepołomicach

25 listopada 2017 godz.10.00

Organizatorzy:
Centrum Kultury w Niepołomicach
Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim- Pracownia Modeli Latających i Kosmicznych

Cele zawodów:
1.Popularyzacja i upowszechnianie modelarstwa.
2.Aktywne spędzanie czasu wolnego.
Kategoria wiekowa:
W naszych zawodach udział mogą wziąć dzieci w wieku do lat 14 (kategoria młodzików).
Miejsce zawodów:
Hala sportowa Szkoły Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim
Do startu w zawodach dopuszczone są modele:
1. Praktycznie nie ma żadnych ograniczeń co do rozmiarów i rodzaju konstrukcji, za wyjątkiem:
a) modele muszą być bez napędu,
b) siła nośna nie może być wytwarzana przez powierzchnie, które wykonują ruch obrotowy jak w śmigłowcu, ani ruch wahadłowy jak w skrzydłowcu.
Modele najczęściej mają rozpiętość skrzydeł do około 50 cm i masę do kilkunastu gramów. Zestawy tego rodzaju modeli można kupić w sklepach modelarskich lub bezpośrednio u producentów (ten drugi sposób jest prawie wyłącznym sposobem zaopatrywania się uczestników zawodów). Bardziej zawansowani modelarze wykonują modele samodzielnie.
Ilość lotów:
Każdy zawodnik będzie mógł wykonać dziewięć lotów (trzy kolejki po trzy loty), a przy końcowej klasyfikacji uwzględniane zostaną trzy najlepsze czasy (ich suma).
Pomiar wyników:
1. I Mistrzostwa o Puchar Dyrektora Centrum Kultury w Niepołomicach zostaną rozegrane zgodnie z przepisami tymczasowymi FAI (Międzynarodowej Organizacji Lotniczej) z zastrzeżeniem, że czasy lotów mogą być mierzone przez jednego, a nie dwóch chronometrażystów.
2. Jedynym kryterium pomiaru wyników jest czas mierzony od miejsca startu modelu (od wyrzutu z ręki )do zatrzymania modelu (lądowania) .
Wyniki końcowe:
Do ustalenia wyniku końcowego każdego zawodnika przyjmuje się sumę trzech najlepszych czasów.
Nagrody:
Dla trzech najlepszych zawodników przyznane zostaną puchary, a dla wszystkich uczestników upominki i pamiątkowe dyplomy.
Postanowienia ogólne:
1.Uczestnicy zawodów przyjeżdżają na koszt własny.
2.Zgłoszenia przyjmowane są w Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim do dnia 23 listopada 2017 osobiście, telefonicznie lub pod niżej wymienionym adresem mailowym.
3.Wszelkie informację dotyczące przygotowania modeli do zawodów oraz udziału w nich można uzyskać w Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim pod nr tel. 12 2816 855 w godz.14.00 - 20.00 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub u przedstawiciela organizatora zawodów K.Gawłowskiego nr tel. 503 449 727, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Zainteresowanych udziałem w zawodach zapraszamy też do odwiedzenia pracowni modelarskiej w Staniątkach, Woli Batorskiej lub Zabierzowie Bocheńskim.

Klauzula dotycząca autorskich praw majątkowych, wizerunku i danych osobowych
1)Uczestnicy przenoszą nieodpłatnie na Centrum Kultury w Niepołomicach swoje autorskie prawa majątkowe do artystycznych wykonań prezentowanych podczas konkursu, w celu ich wykorzystania przez Centrum Kultury
w Niepołomicach w sposób nieograniczony terytorialnie i czasowo na następujących polach eksploatacji: a) utrwalenia (zapisu) we wszelkich możliwych formach jak fotografia, audio, video, b) zwielokrotnienia na wszelkich nośnikach dźwięku i obrazu, c) wprowadzenia do pamięci komputera oraz sieci internet, d) publicznego odtwarzania, wyświetlania.
2)Uczestnicy konkursu (opiekunowie prawni) udzielają także zezwolenia na rozpowszechnianie swojego wizerunku utrwalonego za pomocą wszelkich technik fotograficznych i nagraniowych w związku z udziałem w konkursie.
3)Uczestnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Centrum Kultury w Niepołomicach na potrzeby organizacji konkursu oraz zgodnie z celami statutowymi organizatora konkursu (w tym na umieszczenie ich na stronach internetowych).
4)Zgłoszenie udziału w zawodach jest równoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu.