Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

tak jak piewa jerzy stuhr tak my malujemy 1 20171013 1761005534Tak jak śpiewa Jerzy Stuhr: „Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.”, tak my w Domu Kultury w Woli Batorskiej zmodyfikowaliśmy tą sentencję.
Obecnie pod czujnym okiem naszej instruktorki Pani Natalii Nowackiej uczymy się malarstwa i zgodnie twierdzimy, że „Malować każdy może, trochę lepiej lub… trochę lepiej!” bowiem w rysunku czy też malarstwie nie ma lepszych czy gorszych są po prostu ci, którzy znajdują się na różnym stopniu zaawansowania i wciąż rozwijają nowe umiejętności.

Jest tego doskonale świadoma Pani Nowacka, która z otwartymi ramionami przyjmuje świeżo upieczonych twórców jak i tych, którzy z farbami czy ołówkami są już za pan brat. Nowe osoby zostają postawione przede wszystkim przed pytaniem, w której technice najprzyjemniej im tworzyć. Jeśli nie są tego pewne, nic straconego! To doskonała okazja do poćwiczenia i poznania różnych technik rysunku i malarstwa. Zaś stali bywalcy korzystając z rad doskonalą swoje umiejętności.

Każdy robi tu to, na co najbardziej ma ochotę. Jedni, zafascynowani malarstwem sztalugowym, dają się porwać feerii barw zaklętych w farbach i tworzą coraz to piękniejsze obrazy, poczynając od martwej natury, poprzez majestatyczne drzewa, na krajobrazach starych młynów kończąc. Są i tacy, którzy wolą skromniejsze klimaty i tonąc w szarościach zaprzyjaźnili się z ołówkami. A niektórzy starają się przezwyciężyć trudy pracy z pastelami olejnymi.

Wszyscy oni pokochali sztukę w jej najczystszej postaci i co tydzień we wtorki o 17.00 wciąż udowadniają, że bez względu na doświadczenie „Malować każdy może…”.

Do naszej pracowni Rysunku i Malarstwa zapraszamy również Ciebie i mamy nadzieje, że ciepła, rodzinna atmosfera oraz możliwość obcowania ze sztuką przyciągnie Cię i sprawi, że zostaniesz z nami na dłużej.

Renata Siwek
instruktor Domu Kultury w Woli Batorskiej

  • Tak jak śpiewa Jerzy Stuhr, tak my malujemy_1
  • Tak jak śpiewa Jerzy Stuhr, tak my malujemy_2
  • Tak jak śpiewa Jerzy Stuhr, tak my malujemy_3
  • Tak jak śpiewa Jerzy Stuhr, tak my malujemy_4
  • Tak jak śpiewa Jerzy Stuhr, tak my malujemy_5
  • Tak jak śpiewa Jerzy Stuhr, tak my malujemy_6
  • Tak jak śpiewa Jerzy Stuhr, tak my malujemy_7
  • Tak jak śpiewa Jerzy Stuhr, tak my malujemy_8
  • Tak jak śpiewa Jerzy Stuhr, tak my malujemy_9