Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

zatrzyma lato 10 20170923 1246354269Długo przyszło nam czekać na zakończenie remontu Domu Kultury, ale efekty warte były tego. W nowej przestrzeni placówki działamy już z rozmachem. Oprócz stałych zajęć i warsztatów proponujemy też imprezy tematyczne. Pierwszą z nich było spotkanie edukacyjno artystyczne Zatrzymać lato.

Ostatnie dni i ilość deszczu, który spadł z nieba nie nastrajały optymistycznie. Pochmurne i deszczowe dni należało koniecznie przepędzić. Spróbowaliśmy zrobić to przy pomocy kolorowych motyli, które są jednym z symboli lata. Do realizacji tego zadania zostali zaproszeni uczniowie klas I - III ze Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami.

Na rozpoczęcie spotkania dzieci poznawały różne motyle prezentowane na ścianie przy pomocy rzutnika, ich ubarwienie i nazwy. Bardzo podobały się też eksponaty w gablotach, które wszyscy mogli oglądać. Egzotyczne motyle i ćmy były oglądane z niezwykłym zaciekawieniem. Potem nadszedł czas na warsztaty artystyczne i ozdabianie wcześniej przygotowanych sylwetek motyli kolorowymi naklejkami. Mnogość pobysłów i wzorów na skrzydłach motyli była bardzo dużą. Każdy z uczestników zadał sobie dużo wysiłku, by jego praca była ciekawa. Ozdobione motyle zamontowaliśmy na sznurze. Kiedy deszcz przestał padać, zostały zawieszone pomiędzy Domem Kultury i pobliskimi drzewami. Motyle fruwały i tańczyły unoszone podmuchami wiatru. 

Za ciekawe pomysły i pracę dzieci zostały nagrodzone kruchymi ciasteczkami, które upiekły panie realizujące projekt Ośrodek Wsparcia Seniora. Ciastka w kształcie motyli, zanim zostały zjedzone, były dodatkowo dekorowane przez dzieci. Przy tej czynności pomagały zaprzyjaźnione z naszą placówką panie, mamy niektórych uczestników spotkania. Jak smakowały te słodkości można tylko się domyślać.

Cel spotkania został osiągnięty. Oprócz wartości edukacyjnych było sporo zabawy. W dodatku deszczowa pogoda trochę się zawstydziła i odeszła w cień. Będziemy mieć jeszcze na pewno słoneczne, ciepłe dni z babim latem. A tymczasem oglądajmy motyle powiewające na niebie obok Domu Kultury.

Maria Strzelec
instruktor Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim

  • Zatrzymać lato_1
  • Zatrzymać lato_2
  • Zatrzymać lato_3
  • Zatrzymać lato_4
  • Zatrzymać lato_5
  • Zatrzymać lato_6

więcej fotorelacja