Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

uszyli pikne zabawki 1 20170721 1443096434Ktoś mógłby stwierdzić, że szycie zabawek to trudna sztuka. Nic bardziej mylnego. Mit ten obaliły dzieci, które przyjęły rzuconą rękawicę i przyszły na warsztaty do Domu Kultury w Woli Batorskiej. Zajęcia, które odbyły się w dwóch turach tj. 3 do 5 oraz 17 do 19 lipca, zaowocowały ogromem nowych umiejętności, a także pięknymi filcowymi maskotkami.

Dzieci po raz kolejny udowodniły, że ich wyobraźnia i kreatywność nie znają granic. Cały proces tworzenia zabawek był długi i misterny lecz młodzi artyści wykazali się niezwykłą pomysłowością i cierpliwością. Najpierw był pomysł bo przecież zawsze od pomysłu zaczyna się każde wielkie dzieło. Potem przyszedł czas na wybór kolorów, który przysporzył wiele radości, ale też kilka niemałych zagwozdek. Następnie konieczne było przeniesienie wykrojów na arkusze filcu, a także dokładne ich wycięcie ponieważ każdy błąd mógł przysporzyć nie lada trudności przy szyciu konkretnych elementów.

I właśnie ten etap, szycie zabawki, był najdłuższy, najbardziej żmudny i wymajający dodatkowej precyzji. Potem wystarczyło tylko wypchać maskotkę i doszyć kilka detali, które nadawały charakter oraz urozmaicały każdą pracę.
Wśród powstałych zabawek pojawiło się całe stado kolorowych ptaków, gdzieś z boku przysiadło kilka mądrych sów, na dobre zagościły się również przesympatyczne wieloryby, a także gromada zajęcy.

Warsztaty szycia maskotek nie są jedynymi jakie w okresie wakacji Dom Kultury w Woli Batorskiej oferuje swoim sympatykom. Każdy może znaleźć tutaj znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Miłośnicy tańca i aktywności fizycznej na pewno mogą skorzystać z zaproszenia na wieczorne zajęcia zumby lub tańca towarzyskiego. Młodszych zachęcamy do udziału w zabawach tanecznych i baletu klasycznego. Dla tych, którzy preferują aktywność techniczną przygotowaliśmy możliwość pracy z modelami latającymi w pracowni modeli latających i ich próby na łące. A jeśli ktoś jednak nabrał ochoty na naukę nowych technik i aktywność manualną doskonale odnajdzie się w otwartej pracowni plastycznej.

Renata Siwek
instruktor
Dom KUltury w Woli Batorskiej

  • Uszyli piękne zabawki_1
  • Uszyli piękne zabawki_2
  • Uszyli piękne zabawki_3
  • Uszyli piękne zabawki_4
  • Uszyli piękne zabawki_5
  • Uszyli piękne zabawki_6

więcej foto relacja