Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

mocny start niepoomickich maoretek 23 20170501 1843740779Wiosna jeszcze nie rozpieszcza nas swoją urodą, a Niepołomickie Mażoretki już ostro rozpoczęły sezon występów. Czas pokazać czego nauczyły się podczas zimowych prób. 
Pierwsza prezentacja odbyła się w sobotę 22 kwietnia na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zespół został zaproszony przez organizatorów by uświetnić X Jubileuszową Małopolską Giełdę Agroturystyczną.

Stał się sporą niespodzianką dla uczestników tego wydarzenia, którzy byli nastawieni na bardziej tradycyjną prezentację, o charakterze folklorystycznym, jak to zazwyczaj było. Jak pokazały niepołomickie dziewczęta polska wieś również w dziedzinie kultury i form spędzania czasu wolnego ulega znaczącym przemianom.

Aura tego dnia nie dopisała i nie udało się przeprowadzić imprezy w plenerze. Z konieczności trzeba było skorzystać z holu Uniwersytetu Rolniczego. Stanowiło to pewne utrudnienie dla zespołu, który z natury potrzebuje więcej przestrzeni. Niemniej dziewczęta świetnie sobie poradziły. Grupa wykonała trzy układy wspólne, podziwialiśmy również popisy trio, duetu i dwie solówki.

Uważny odbiorca może zobaczyć nowe elementy choreografii i coraz bardziej skomplikowane elementy pracy z pałeczką. Osiągnięcie takiego wizerunku poprzedza ogrom pracy, bo oprócz wspólnych treningów , nie mało pracy własnej muszą w to włożyć dziewczęta. Po udanych występach grupa spotkała się z organizatorami, którzy pogratulowali im widowiskowego pokazu.

Ale to nie był koniec sobotnich atrakcji, ponieważ po południu wystartowały rozgrywki piłki nożnej z udziałem Puszczy Niepołomice. Występ Niepołomickich Mażoretek dodał uroku piłkarskim zmaganiom.

Sobotnie występy były sprawdzianem przed wyjazdem na Mistrzostwa Mażoretek Polski Południowo Wschodniej w Pustkowie k/Dębicy. Będziemy tam gościć już 1 maja, a potem, 3 maja wyjeżdżamy do Limanowej by wziąć udział w paradzie na tamtejszym rynku.

Maria Strzelec
instruktor DK w Zabierzowie Bocheńskim

  • Mocny start Niepołomickich Mażoretek_1
  • Mocny start Niepołomickich Mażoretek_2
  • Mocny start Niepołomickich Mażoretek_3
  • Mocny start Niepołomickich Mażoretek_4
  • Mocny start Niepołomickich Mażoretek_5
  • Mocny start Niepołomickich Mażoretek_6

więcej foto relacja