Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

pracowity miesic zespou 11 20160707 1509543427Czerwiec był bardzo pracowitym miesiącem dla zespołu wokalno – instrumentalnego „Chobot Blues Band” działającego na co dzień w Domu Kultury w Chobocie. 

Jak każe tradycja, zespół wystąpił 4 czerwca na scenie w Parku Miejskim z koncertem pt. „Niezapomniane przeboje”, odbywającym się w ramach XXV Dni Niepołomic. Specjalnie na tę okazję został przygotowany zupełnie nowy program, składający się m.in. z bluesów Tadeusza Nalepy, piosenek Tadeusza Woźniaka, Marka Grechuty oraz Czesława Niemena. W repertuarze znalazły się również standardy jazzowe oraz utwory gospel.

Zespół od pół roku pracuje w poszerzonym składzie - w sekcji wokalnej znajdują się obecnie cztery wokalistki, co znacznie wzbogaciło jego brzmienie. Pomimo tak różnorodnej stylistyki muzycznej – a może właśnie dlatego – koncert zespołu został przyjęty niezwykle ciepło, nie obyło się bez bisów, a niepołomicka publiczność nagrodziła występ muzyków gromkimi oklaskami.

19-go czerwca zespół wystąpił na Rodzinnym Pikniku Szkolnym „Śmiech i zabawa” w Zabierzowie Bocheńskim, prezentując program poszerzony o utwory polskich gwiazd sceny rockowej. Podobny program został zaprezentowany 25-go czerwca podczas imprezy pt. „Powitanie Lata 2016”, organizowanej przez Klub Sportowy „Dąb”. Koncert odbył się na terenie stadionu tego klubu w Zabierzowie Bocheńskim. Występy zespołu były gorąco przyjmowane przez publiczność, a organizatorzy imprez prócz podziękowań zapewniali zespołowi gorący poczęstunek.

Należy wspomnieć, że dwa ostatnie występy zespołu odbywały się w niezwykle trudnych warunkach, w temperaturze ok. 30 stopni, co znacznie utrudniało dziewczętom z sekcji wokalnej wykonywanie utworów – tym większe zdobyły uznanie i zasłużone brawa.

Piotr Krupa
Dom Kultury w Chobocie

  • Pracowity miesiąc zespołu_1
  • Pracowity miesiąc zespołu_2
  • Pracowity miesiąc zespołu_3
  • Pracowity miesiąc zespołu_4
  • Pracowity miesiąc zespołu_5
  • Pracowity miesiąc zespołu_6

więcej fotorelacja