Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

noworoczne koncerty wrzosu 1 20200115 1250801844Okres bożonarodzeniowy to dla zespołu Wrzos tradycyjnie czas intensywnych występów i koncertów. Piękne polskie kolędy i pastorałki, ich urok, powszechna znajomość i łatwość w śpiewaniu zachęcają do wspólnych spotkań i śpiewu.
W bieżącym roku zaplanowaliśmy cztery styczniowe koncerty, z których już dwa pierwsze dostarczyły nam wiele przyjemności.

11 stycznia 2020 na zaproszenie Klubu Honorowego Krwiodawstwa „Kropelka” spotkaliśmy się na wspólnym kolędowaniu z członkami klubu. Prezes Klubu pan Aleksander Mróz tegoroczne spotkanie noworoczne zorganizował w restauracji Joanna, gdzie mieliśmy możliwość zaśpiewać wiązankę kolęd i pastorałek. Za swój występ zespół usłyszał wiele słów uznania i duże brawa. W bardzo miłej atmosferze, biesiadując wspólnie śpiewaliśmy zarówno kolędy, jak i inne znane piosenki z naszego bogatego repertuaru.  Dziękujemy kierownik zespołu Teresie Rojowicz za możliwość udziału w tak miłym i serdecznym spotkaniu.

W kolejny dzień, 12 stycznia wyjechaliśmy wraz z kapelą do Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej by uczestniczyć w koncercie pn. Niedziela z kolędą. W naszym czterdziestominutowym koncercie towarzyszyła nam kapela w składzie Maciej Ziobro, Andrzej Balicki i Wiesław Pyzik. Publiczność nagrodziła nas gromkimi brawami.


Obok Wrzosu tego dnia na scenie wystąpił również zespół młodzieżowy Chobot Blues Band z Chobotu oraz śpiewająca i grająca młodzież z Woli Zabierzowskiej. Wszyscy śpiewaliśmy kolędy i pastorałki, te tradycyjne, znane i mniej znane, z przyjemnością posłuchaliśmy nowych utworów w wykonaniu młodzieży.


Tego wieczoru widzowie wychodzili z Domu Kultury z poczuciem ciekawie spędzonego wieczoru.


Dziękujemy pani dyrektor Małgorzacie Gajda i Teresie Rojowicz za zorganizowanie tego występu.

Przed nami jeszcze dwa koncerty kolędowe, w sobotę 18 stycznia podczas XI Zabierzowskiego Przeglądu Kolędniczego oraz 22 stycznia w DPS w Mydlinikach, ale o tym kolejnym raz.

Janina Węgrzyn

Zespół Wrzos

  • Noworoczne koncerty Wrzosu_1
  • Noworoczne koncerty Wrzosu_2
  • Noworoczne koncerty Wrzosu_3
  • Noworoczne koncerty Wrzosu_4
  • Noworoczne koncerty Wrzosu_5
  • Noworoczne koncerty Wrzosu_6

więcej fotorelacja