Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

wrzos na przegldzie scenicznym w szczyrku 1 20190925 165504326018 września w środę wyruszyliśmy o godz.12.00 do Szczyrku by kolejny raz wziąć udział w VII Przeglądzie Scenicznym Seniorów Małopolski pod nazwą „Starsi Panowie Dwaj”, odbywającym się w dniach 18 - 21 września 2019 roku.
Po przyjeździe do „Orlego Gniazda” w Szczyrku zostaliśmy zakwaterowani, a nasza kierownik Teresa Rojowicz skierowała się na zebranie organizacyjne.

Tego dnia po kolacji czekała nas pierwsza miła niespodzianka, a było nią ognisko dla wszystkich uczestników zorganizowane na terenie ośrodka. Tutaj też odbyło się losowanie kolejności występów zaplanowanych na dwa dni, ponieważ tego roku w przeglądzie udział wzięło około 360 seniorów z 24 zespołów.

Szczęśliwie Teresa wylosowała występ Zespołu Wrzos już pierwszego dnia o godz.16.00.


Rankiem na uroczyste otwarcie przeglądu wyruszyliśmy całym zespołem. Oglądaliśmy występy poszczególnych zespołów i grup senioralnych.


Wczesnym popołudniem rozpoczęły się przygotowania i oczekiwanie na nasz występ, poprzedzone próbą wokalną. Zazwyczaj nie towarzyszy nam większa trema, lecz tym razem było troszkę inaczej. Organizatorzy przeglądu wprowadzili nowy wymóg, by każda uczestnicząca grupa w swoim programie zawarła scenkę teatralną. Tak więc w Szczyrku nie tylko śpiewaliśmy, ale również debiutowaliśmy jako aktorzy, do czego część naszych koleżanek i kolegów przygotowywała się w okresie wakacji pod czujnym okiem i kierownictwem pani Ewy Mitoń, aktorki teatru Bagatela w Krakowie.

Wspólnie z naszą kapelą, aktorami i wokalistami daliśmy z siebie wszystko, tak jak było zaplanowane, co zaowocowało wielkimi owacjami i oczywiście bisem. Pełny sukces i wielka satysfakcja zespołu.

Dzień drugi upłynął nam na oglądaniu występów innych zespołów, a o godz.18.00 rozpoczął się koncert „trzech tenorów” Opery Krakowskiej połączony z zakończeniem przeglądu, wręczeniem pamiątkowych statuetek i dyplomów uczestnictwa.

Wieczorem zaproszeni zostaliśmy na uroczystą kolację i zabawę taneczną, podczas której do tańca przygrywała nasza kapela w składzie Maciej Ziobro, Wiesław Pyzik i Andrzej Balicki. Wszyscy bawili się doskonale.

Ostatniego dnia wczesnym rankiem odbył się wykład pani Małgorzaty Legutko na temat teatroterapii, po którym pożegnaliśmy się z organizatorami i Szczyrkiem.


Organizatorem przeglądu jest Stowarzyszenie Pomoc Ludziom Starszym i Niepełnosprawnym im. Papieża Jana Pawła II. Dyrektorem organizacji jest pan Antonii Wiatr, a koordynatorem pani Małgorzata Legutko wraz z zespołem, którzy corocznie wkładają ogromny wysiłek, by seniorzy mogli wspólnie spędzić kilka miłych chwil oraz podzielić się swoimi dokonaniami artystycznymi.

Cały wyjazd zawdzięczamy pani Dyrektor Małgorzacie Gajda, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Wspomnienia pozostaną w nas na długo, bo występ i pobyt w Szczyrku  udał się na szóstkę.

Janina Węgrzyn
Zespół WRZOS

  • Wrzos na przeglądzie scenicznym w Szczyrku_1
  • Wrzos na przeglądzie scenicznym w Szczyrku_2
  • Wrzos na przeglądzie scenicznym w Szczyrku_3
  • Wrzos na przeglądzie scenicznym w Szczyrku_4
  • Wrzos na przeglądzie scenicznym w Szczyrku_5
  • Wrzos na przeglądzie scenicznym w Szczyrku_6

więcej fotorelacja