Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

niepoomickie maoretki na scenach europy 1 20190823 1729518177Jeśli ktoś myśli, że Niepołomickie Mażoretki odpoczywają w wakacje tak jak wszyscy, to jest w błędzie. Za nami kolejne gorące lato. Dosłownie i w przenośni. Mażoretki, które nie odpuszczają i mają ambicje, by być wśród najlepszych zespołów. No i zapracowały na to, by kolejny raz uczestniczyć w Mistrzostwach Europy Mażoretek, ale wcześniej o taką nominację zawalczyły na Mistrzostwach Polski. Udział w europejskiej rywalizacji zdobyła grupa Mini Formacja z flagami z DK w Zagórzu oraz Weronika Wesołowska z DK w Zabierzowie Bocheńskim. Weronika wystąpiła w kategorii tradycyjnej solo senior.

W tym roku zespoły z Europy zostały zaproszone na Węgry do pięknego miasta Gyor. Zjechały tam najlepsze zespoły z Czech, Chorwacji, Słowacji, Bułgarii, Francji, Polski no i oczywiście najsilniejsza reprezentacja gospodarzy, Węgrów. W tak znakomitym gronie przyszło rywalizować naszym dziewczętom, ale dla nich to nie pierwszyzna.

Mistrzostwa odbywały się w dniach 15-18 sierpnia 2019. Nasza grupa wyjechała 14 sierpnia 2019 o północy, by na miejscu stawić się o godz.9.00. Prezentacja konkursowa była przewidziana w tym samym dniu ok. godz. 14.00, więc nie było czasu na wypoczynek. Trzeba było zmobilizować się i po przeprowadzeniu ostatniej próby dziewczęta przygotowały się do występu. Kostiumy, makijaż i czekanie na wprowadzenie na scenę konkursową. Swój program wykonały bez tremy i większych wpadek, a te zdarzają się nawet najlepszym. Po podsumowaniu okazało się, nasza grupa jest na VIII miejscu. W poczuciu dobrze wykonanego zadania mogliśmy wszyscy udać się na zasłużony odpoczynek.


Drugi dzień, to planowany występ Weroniki Wesołowskiej. Możemy sobie wyobrazić stres zawodniczki, kiedy staje na środku maty, ma wykonać zadanie i nie ma nikogo za kim można się schować. Dopingowaliśmy wszyscy z trybun wzmocnieni siłą grupy Jupiter z Pilzna. Trzeba dodać, że miło jest spotkać zaprzyjaźnione grupy, choć czasem z nimi rywalizujemy. W sporcie to jest piękne. Dziękujemy za to, bo z pewnością dało siłę Weronice, która w tym roku weszła do grupy punktowanej zdobywając VI miejsce (w ubiegłym roku było jedenaste). Radość z takiego rezultatu jest ogromna. Gratulacje należą się wszystkim dziewczętom za dobrze wykonane zadania.


Wakacyjny wyjazd, to nie tylko zawody, ale również wypoczynek. W piątek zwiedzaliśmy Gyor, miasto duże z bogatą historią i wieloma zabytkami. Nazywane jest również miastem rzeźb, wśród których najbardziej znana jest ta przedstawiająca wioślarza. To miejsce spotkań turystów, zakochanych, punkt orientacyjny na mapie miasta.


Trzeci dzień pobytu, to już tylko przyjemności. Wpadliśmy na kilka godzin do Wiednia. Zrobiliśmy sobie fotki z najsłynniejszym wiedeńczykiem, twórcą niezapomnianych walców, zadbaliśmy też o doznania smakowe. Sernik wiedeński i lody, to było to. Pozostała nam tylko droga do domu, gdzie wróciliśmy w sobotę, krótko przed północą.


Do końca wakacji jeszcze trochę czasu, ale już planujemy następny sezon taneczno sportowy. Z pewnością będzie ciekawie. Zapraszamy też następne dziewczęta do wzmocnienia składu Niepołomickich Mażoretek. Plany choreograficzne instruktorki Aleksandry Kubik są bogate. Za te dotychczas zrealizowane bardzo dziękujemy.


Maria Strzelec
instruktor Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim

  • Niepołomickie Mażoretki na scenach Europy_1
  • Niepołomickie Mażoretki na scenach Europy_2
  • Niepołomickie Mażoretki na scenach Europy_3
  • Niepołomickie Mażoretki na scenach Europy_4
  • Niepołomickie Mażoretki na scenach Europy_5
  • Niepołomickie Mażoretki na scenach Europy_6
  • Niepołomickie Mażoretki na scenach Europy_7
  • Niepołomickie Mażoretki na scenach Europy_8
  • Niepołomickie Mażoretki na scenach Europy_9

więcej fotorelacja