Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

maoretki z nominacj na mistrzostwa europy 2 20190604 1060660945Niepołomickie Mażoretki  pokazują, że stać je na podjęcie rywalizacji na poziomie ogólnopolskim. Po bardzo dobrym starcie w Mistrzostwach Polski Południowo Wschodniej w Pustkowie poszły za ciosem i 1 – 2 czerwca wystartowały w Mistrzostwach Polski Mażoretek, odbywających się w mieście Krzywiń w Wielkopolsce.
Juniorki w kategorii mini flaga uplasowały się na III medalowym miejscu, podobnie Weronika Wesołowska, seniorka,  startując w kategorii  baton klasyczny zajęła III miejsce.
To dało zespołowi nominacje na Mistrzostwa Europy odbywające się na Węgrzech.

Konkurencja była niesamowita, ambicje wszystkich zawodniczek sięgały zenitu. W tych okolicznościach nasze dziewczęta, choć w niepełnym składzie poradziły sobie bardzo dobrze.

Mażoretki zaprezentowały się w kategoriach: juniorki baton w składzie Bednarczyk Julia, Czaplak Justyna, Grabowska Gabriela, Kot Magdalena, Szeląg Ewelina, Włodarz Oliwia i Zabłocka Katarzyna,  mini formacja juniorki flaga, trio juniorki baton, solówki senior baton, klasyczna i flaga oraz solo junior baton i flaga. Wąsiołek Amelia, która jest też w grupie, nie mogła z nami pojechać z powodu tzw. przyczyn niezależnych.


Juniorki w kategorii zespół baton zajęły V miejsce, Weronika Wesołowska za choreografię z flagą ma V miejsce, za układ z batonem 24. Trio w składzie Oliwia Budek, Marcelina Wandas, Blanka Flak zajęło XI miejsce,  Emilia Fortuna zaprezentowała choreografie w kat. junior solo baton i flaga zdobywając odpowiednio XIV i VII miejsce.  


Krzywiń, małe miasto niemal podwoiło na dwa dni liczbę mieszkańców, bo na zawody przyjechało ponad tysiąc mażoretek, osób towarzyszących nie liczyliśmy. Dwa dni spędzone na mistrzostwach, to był dobry czas. Nasze dziewczęta wykonały ciekawe choreografie przygotowane przez instruktorkę, Aleksandrę Kubik.


Wszystkim dziewczętom, instruktorce, rodzicom należą się podziękowania za ogromny wysiłek włożony w przygotowania do wszystkich występów. Teraz czekają nas pokazy w innych miejscach. Mamy nadzieję, że gdziekolwiek dziewczęta wystąpią, będą stanowiły piękną oprawę wielu uroczystości.

Dziś należą się im gratulacje za to, co zdobyły.

Maria Strzelec
instruktor Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim

  • Mażoretki z nominacją na Mistrzostwa Europy_1
  • Mażoretki z nominacją na Mistrzostwa Europy_2
  • Mażoretki z nominacją na Mistrzostwa Europy_3
  • Mażoretki z nominacją na Mistrzostwa Europy_4
  • Mażoretki z nominacją na Mistrzostwa Europy_5
  • Mażoretki z nominacją na Mistrzostwa Europy_6
  • Mażoretki z nominacją na Mistrzostwa Europy_7
  • Mażoretki z nominacją na Mistrzostwa Europy_8
  • Mażoretki z nominacją na Mistrzostwa Europy_9

więcej fotorelacja