Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

mistrzostwa aeroklubu krakowskiego 1 20190516 1407713503W sobotę 11 maja 2019 nasi modelarze wzięli udział w Mistrzostwach Aeroklubu Krakowskiego w modelarstwie lotniczym, które odbyły się na lotnisku w Pobiedniku Wielkim. Kilkudziesięciu modelarzy z małopolskiego i świętokrzyskiego rywalizowało w pięciu konkurencjach modelarskich: modeli „rzutków” F1N, szybowców swobodnie latających F1A/M i F1H, rakiet z taśma hamującą S6A oraz modeli szybowców zdalnie sterowanych F3J/M.

W zawodach udział wzięło czterech modelarzy z modelarni w Zabierzowie Bocheńskim i Woli Batorskiej, którzy startowali w trzech konkurencjach. W F1N drugie miejsce wywalczył Mikołaj Szewczyk, czwarte - Marcel Włodarz, piąte - Wojtek Dzięciołowski a dziewiąte – Michał Kuchta.

Natomiast w rakietach, drugie miejsce przypadło Michałowi Kuchcie, czwarte Wojtkowi Dzięciołowskiemu, piąte Mikołajowi Szewczykowie i siódme Marcelowi Włodarzowi.

Miejsca na podium nie udało się wywalczyć w konkurencji F1A/M, ale dla usprawiedliwienia trzeba zaznaczyć, że modelarze z Centrum Kultury w Niepołomicach startowali w tej konkurencji po raz pierwszy; najważniejsze, że pierwsze doświadczenia zdobyte.

Wszystkim naszym modelarzom gratulujemy bardzo dobrych wyników i życzymy udanych występów w międzynarodowych zawodach modeli kosmicznych World Cup in Krakow ‘2019, zaliczanych do klasyfikacji pucharu świata, które zostaną rozegrane 1 i 2 czerwca na lotnisku w Pobiedniku. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Wojtek Dzięciołowski zakończył udział w tych zawodach na 5 miejscu (w pucharze świata juniorzy klasyfikowani są razem z seniorami).

Krzysztof Gawłowski
instr. modelarstwa lotniczego i kosmicznego

  • Mistrzostwa Aeroklubu Krakowskiego_1
  • Mistrzostwa Aeroklubu Krakowskiego_2
  • Mistrzostwa Aeroklubu Krakowskiego_3
  • Mistrzostwa Aeroklubu Krakowskiego_4
  • Mistrzostwa Aeroklubu Krakowskiego_5
  • Mistrzostwa Aeroklubu Krakowskiego_6
  • Mistrzostwa Aeroklubu Krakowskiego_7
  • Mistrzostwa Aeroklubu Krakowskiego_8
  • Mistrzostwa Aeroklubu Krakowskiego_9

więcej fotorelacja