Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

niepoomickie maoretki wytaczyy sukcesy 17 20190509 1089766954Niepołomickie Mażoretki kolejny raz udowodniły swoją wartość. Zapisały piękną kartę w historii zespołu. Pierwszego maja 2019 roku, jak to czynią od kilku lat, wystartowały w Mistrzostwach Mażoretek Polski Południowo Wschodniej w Pustkowie Osiedlu. W towarzystwie ponad 800 uczestników brały udział w paradzie ulicami miasta, a potem rywalizowały w wielu kategoriach konkursowych. Nasza 40 osobowa ekipa wywalczyła nagrody i nominacje do udziału w Mistrzostwach Polski.

Dziewczęta startowały w grupach kadetek, juniorek i seniorek. Zaprezentowały się także w solowych prezentacjach i trio. I tak grupy kadetek, to dziewczęta z Domów Kultury w Woli Batorskiej, Zabierzowie Bocheńskim  i  Zagórzu. W Woli Batorskiej powstała w tym roku grupa dziewcząt, które ćwiczą z pomponami. Za swój układ zdobyły III miejsce i nominację do udziału w Mistrzostwach Polski (MP). Druga grupa kadetek, to reprezentacja Zabierzowa Bocheńskiego. Dziewczęta wykonały dwie choreografie konkursowe, przemarsz i układ sceniczny. Za pierwszą przyznano im I miejsce, za drugą II miejsce z nominacją do MP. Kadetki z Zagórza wystąpiły jako mini formacja i zdobyły szczyt podium, oczywiście z nominacją do MP.

Druga grupa wiekowa, to juniorki z Zagórza. Grupa zdobyła III miejsce za przemarsz z nominacją do MP, za układ sceniczny sklasyfikowane na V miejscu. Seniorki, to najdłużej istniejąca grupa. Dziewczęta ćwiczą w Zagórzu. Jak na najbardziej doświadczone zawodniczki przystało, pokazały się w układach z pałeczką czyli batonem i z flagami. Wystąpiły jako sześcioosobowa mini formacja. Za pierwszy występ otrzymały III miejsce z nominacją do MP, natomiast w drugim pokazie odleciały daleko rywalkom, zdecydowanie zajmując I miejsce, oczywiście z nominacją do MP.


Po pokazach zespołowych czas na występy solowe. Na takie zdecydowały się Emilia Fortuna i Weronika Wesołowska obie z najstarszej grupy. Emilka startowała jednak w kategorii juniorek i za pokaz z flagą zajęła V miejsce, ale za ćwiczenie z pałeczką to już drugi stopień podium i nominacja do MP. Weronika Wesołowska , seniorka która za swoje pokazy z flagą i batonem zdobyła odpowiednio II i  III miejsca z nominacją do MP. Jeszcze słów kilka o trio juniorek w składzie Oliwia Budek, Marcelina Wandas i Blanka Flak. Ta ekipa zajęła III miejsce również z nominacją do MP.


Wszystkie dziewczęta, te które brały udział w  Mistrzostwach oraz te, które z różnych powodów nie mogły jechać do Pustkowa, wykonały niezwykle trudną pracę, aby jak najlepiej zaprezentować się na tak szerokim forum. Pomysłowość i praca naszej choreograf, Aleksandry Kubik pokazuje, jak duży potencjał tkwi w naszej młodzieży. Można stwierdzić, że dziewczęta pracują przede wszystkim dla siebie i własnego rozwoju, ale tak pięknie prezentują się podczas publicznych prezentacji, że trzeba je częściej oglądać. Duża zasługa w tym rodziców, którzy dopingują swoje pociechy. Wielu było z nami podczas całego pobytu na Mistrzostwach. Pomagali w zmianie kostiumów, zaplatali warkocze i wspierali dziewczęta.  


Cały program Niepołomickich Mażoretek zobaczymy już podczas najbliższych Dni Niepołomic. Zapraszamy w sobotę 25 maja na dziedziniec zamkowy.


Maria Strzelec

instruktor w Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim


  • Niepołomickie Mażoretki wytańczyły sukcesy!!!_1
  • Niepołomickie Mażoretki wytańczyły sukcesy!!!_2
  • Niepołomickie Mażoretki wytańczyły sukcesy!!!_3
  • Niepołomickie Mażoretki wytańczyły sukcesy!!!_4
  • Niepołomickie Mażoretki wytańczyły sukcesy!!!_5
  • Niepołomickie Mażoretki wytańczyły sukcesy!!!_6
  • Niepołomickie Mażoretki wytańczyły sukcesy!!!_7
  • Niepołomickie Mażoretki wytańczyły sukcesy!!!_8
  • Niepołomickie Mażoretki wytańczyły sukcesy!!!_9

więcej fotorelacja