Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

i miejsce za opowieci z mydlanej banieczki 2 20190425 1077013585

25 kwietnia 2019 w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej odbyły się przesłuchania 34. Festiwalu Teatrów Dzieci i  Młodzieży BAJDUREK, w ramach eliminacji dla powiatu wielickiego.

Z powodu obecnej sytuacji w oświacie ostatecznie do udziału w festiwalu przystąpiły tylko 3 grupy teatralnych z przedszkoli i szkół podstawowych, łącznie około 60 uczestników z powiatu wielickiego.

Festiwal kierowany do dzieci i młodzieży daje możliwość prezentacji, konfrontacji, wymiany doświadczeń, twórczych poszukiwań inscenizacyjnych, scenograficznych oraz upowszechniania kultury żywego słowa. Stanowi miejsce prezentacji dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych działających głównie w szkołach i przedszkolach. Prowadzący je nauczyciele mają możliwość rozmowy z jurorami/czynnymi aktorami scen krakowskich oraz wysłuchania spostrzeżeń, dodatkowych podpowiedzi i rozwiązań scenicznych.  

Tegoroczne prezentacje festiwalowe oceniało jury w składzie:
prof. Monika Rasiewicz
Jacek Milczanowski
Ewa Mitoń

W Woli Zabierzowskiej zgłosiły się grupy teatralne; GAGATKI ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Staniątkach, koło ODSŁONA ze Szkoły Podstawowej  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zagórzu oraz grupa STARSZAK z Przedszkola Samorządowego nr 4 w Wieliczce.

Po oglądnięciu przedstawień Jury postanowiło przyznać nagrody w następujący sposób:

I miejsce za przedstawienie "Opowieści z mydlanej banieczki" dla grupy  STARSZAK wraz z nagrodą finansową w wysokości 1.300 zł i wyjazdem na finał Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK do Nowego Sącza

II miejsce za przestawienie "Kopciuszek na wesoło" dla koła teatralnego ODSŁONA i nagrodę finansową w wysokości 600 zł

III miejsce za przedstawienie "Kłamczucha" dla grupy teatralnej GAGATKI i nagrodę finansową w wysokości 500 zł

Organizatorami 34. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK było Centrum Kultury w Niepołomicach oraz Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Nagrody finansowe, książkowe, słodycze i pamiątkowe dyplomy fundowało Centrum Kultury w Niepołomicach.

Jury dokonując oceny podkreśliło wysoki poziom tegorocznych prezentacji, a zarazem wyraziło nadzieję, że w przyszłym roku nic nie stanie na przeszkodzie liczniejszemu udziałowi grup teatralnych.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszego rozwoju artystycznego.

  • I miejsce za "Opowieści z mydlanej banieczki"_1
  • I miejsce za "Opowieści z mydlanej banieczki"_2
  • I miejsce za "Opowieści z mydlanej banieczki"_3
  • I miejsce za "Opowieści z mydlanej banieczki"_4
  • I miejsce za "Opowieści z mydlanej banieczki"_5
  • I miejsce za "Opowieści z mydlanej banieczki"_6
  • I miejsce za "Opowieści z mydlanej banieczki"_7
  • I miejsce za "Opowieści z mydlanej banieczki"_8
  • I miejsce za "Opowieści z mydlanej banieczki"_9

więcej fotorelacja