Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

nagrodzone pisanki solne 1 20190412 1680719022Okres przed świętami Wielkanocy to każdego roku szczególny czas dla dwóch Domów Kultury z naszej gminy. Bowiem jest to czas, kiedy Dom Kultury w Woli Batorskiej i Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim intensywnie przygotowują się do corocznego konkursu na Najpiękniejszą Pisankę z Soli organizowanego przez Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce.

Konkurs ten, już na stałe wpisał się w ich harmonogram. Jest to szczególnie widoczne, gdy uświadomimy sobie, iż uczestnicy z Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim na czele z Panią Marią Strzelec, na tymże konkursie pojawili się już dziewiętnasty raz, na dwadzieścia przeprowadzonych edycji.

Oba Domy Kultury z prawie każdej edycji, w której uczestniczyły, wracały z nagrodami. Od kilku lat nasi uczestnicy dają z siebie wszystko i wciąż utrzymują wysoki poziom, wracając z miejscami na podium. I w tym roku tak się stało.

Dom Kultury w Woli Batorskiej
zgłosił do konkursu dwie uczestniczki , w kategorii „młodzież licealna”. Sylwia Siwek zdobyła za swoja pisankę II miejsce, a Anna Klima wróciła z konkursu z wyróżnieniem.


Natomiast Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim reprezentowały trzy osoby - Igor Strzelec, Gabriel Góral i Weronika Wesołowska odpowiednio w kategoriach I-III, IV-VI, oraz „młodzież licealna”. Weronika wykonała najwyżej ocenioną pisankę w swojej kategorii zdobywając I miejsce. Gabriel został wyróżniony.


Poziom był wysoki, a techniki przeróżne. Od suszonych kwiatów, poprzez elementy elektroniczne, aż do tradycyjnych pisanek malowanych.

Lecz jak widać po osiągnięciach, nasi uczestnicy dali radę i po raz kolejny pokazali, że mamy tę moc, a diabeł tkwi w szczególe i… pomysłowości! Bo któż nie zatrzymałby na chwile wzroku na pisance przyozdobionej ogniwkami łańcuszka, na artystycznym wykorzystaniu lakierów do paznokci, czy na monochromatycznej pisance zdobionej na wzór uroczych kraszanek.

Prace trafiły na wystawę Wielkanocną Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, którą zapraszamy oczywiście do odwiedzenia i podziwiania. A my tymczasem cieszymy się z sukcesów i czekamy na kolejną edycję konkursu, który rozwija twórczo i kultywuje nasze piękne tradycje, więc… do zobaczenia

  • Nagrodzone pisanki solne _1
  • Nagrodzone pisanki solne _2
  • Nagrodzone pisanki solne _3
  • Nagrodzone pisanki solne _4
  • Nagrodzone pisanki solne _5
  • Nagrodzone pisanki solne _6
  • Nagrodzone pisanki solne _7
  • Nagrodzone pisanki solne _8
  • Nagrodzone pisanki solne _9

więcej fotorelacja