Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

34 festiwal teatrow dzieci i modziey bajdurek 1 20190412 1250783895Centrum Kultury w Niepołomicach zaprasza dzieci z opiekunami,  przedszkolaków i uczniów do oglądania przedstawień teatralnych w wykonaniu uczestników eliminacji powiatowych 34. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK.

Prezentacje odbędą się w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej
25 kwietnia 2019 roku od godz.9.00 do godz.13.10.

Do udziału w festiwalu zgłosiły się zespoły teatralne z przedszkoli i szkół, które będzie można oglądać w następującej kolejności:

Szkoła Podstawowa w Zagórzu - Koło teatralne Odsłona - godz.9.00 - 9.30
Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego - Teatr Fantazja i Scena Apollo - godz.9.30 - 10.20
Przedszkole Samorządowe im.św.Kingi w Podłężu - grupa Słoneczka - godz.10.20 - 10.50
Przedszkole Samorządowe nr 4 w Wieliczce - grupa Starszak - godz.10.50 - 11.30
Szkoła Podstawowa im.Janusza Korczaka w Węgrzcach Wielkich - Kółko teatralne - godz.11.30 - 12.00
Szkoła Podstawowa w Śledziejowicach - Koło teatralne Koniec i kropka - godz.12.00 - 12.35
Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach – grupa teatralna Gagatki - godz.12.35 - 13.05

Festiwal służy popularyzacji sztuk teatralnych wśród dzieci i młodzieży oraz kształceniu kultury teatralnej i wyrabianiu nawyków obcowania z nią. Dla młodych aktorów stwarza możliwość twórczych poszukiwań inscenizacyjnych, scenograficznych, upowszechniania kultury żywego słowa oraz konfrontacji, wymiany doświadczeń. Stanowi okazję do prezentacji dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych, pracujących w szkołach, przedszkolach i ośrodkach kultury.

Organizatorem całości Festiwalu jest Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu, a eliminacji dla powiatu wielickiego Centrum Kultury w Niepołomicach.

Zapraszamy dzieci z opiekunami, rówieśników, rodziców i dziadków do oglądania niezwykłych spektakli w wykonaniu najmłodszych aktorów.

Wstęp wolny - serdecznie zapraszamy.