Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

spotkania witraowe w ochmanowie 1 20190220 1033004697Sobota 16 lutego 2019 była dniem twórczym w Domu Kultury w Ochmanowie. Pod okiem instruktora Pani Renaty Kszysztofek, odbyły się kolejne już warsztaty witrażu techniką Tiffany’ego.

Technika polegająca na łączeniu kolorowych kawałków szkła za pomocą taśmy miedzianej i cyny w ciekawe kształty i kompozycje, tak wciągnęła niektóre panie, że nie mogą doczekać się kolejnego spotkania, by móc zrealizować swoje pomysły i projekty.

Technika jest to na tyle proste, że każdy chętny, który zechce zapoznać się z tą ciekawą sztuką, pod okien instruktora jest w stanie na naszych warsztatach samodzielnie wykonać witraż, który ozdobi mieszkanie lub będzie stanowić miły upominek dla kogoś bliskiego.

Warsztaty prowadzone są w sposób zapewniający zarówno osobom początkującym jak i tym zaawansowanym pracować obok siebie. Zawsze zaczynamy od godz.9.00 rano i po przypomnieniu zasad bhp zaczynamy doskonalić technikę. Adeptki tej ciekawej i bardzo wciągającej sztuki rozpoczynają dzień od poznania tajników i zasad projektowania. W toku pracy uczą się ciąć, szlifować i łączyć elementy.

Wycięte ręcznie z kolorowego szkła elementy, oszlifowane, oklejone miedzianą taśmą i połączone cyną przy pomocy lutownicy, przekształcają się w rękach artystek w małe dzieła sztuki. Najczęściej są to aniołki, zwierzątka, motywy kwiatowe oraz kompozycje witrażowe własnego pomysłu.

Zajęcia te wymagają dokładności i cierpliwości, ale równocześnie całkowicie pochłaniają uwagę uczestniczek, które ani się spostrzegą jak zbliża się godzina 17, a za oknem zapada zmierz.


Spotkania witrażowe to nie tylko poznawanie ciekawej sztuki, to również oderwanie się od codziennych zajęć i obowiązków. To możliwość spotkania i przebywania w miłym towarzystwie osób o podobnych zainteresowaniach.

Najbliższe zaplanowane spotkanie odbędzie się w marcu 2019r., o czym będziemy informować na WWW oraz facebooku.

 

  • Spotkania witrażowe w Ochmanowie_1
  • Spotkania witrażowe w Ochmanowie_2
  • Spotkania witrażowe w Ochmanowie_3
  • Spotkania witrażowe w Ochmanowie_4
  • Spotkania witrażowe w Ochmanowie_5
  • Spotkania witrażowe w Ochmanowie_6

więcej fotorelacja