Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

wernisa wystawy midzy niebem a ziemi 11 20190218 1508808712Są ludzie, którzy dostrzegają to co jest poza. Postrzegają inaczej, słyszą więcej, doświadczają mocniej. I chcą się tym wszystkim w jakiś sposób podzielić z innymi. Szukają, więc sposobów, które pozwolą dotrzeć im do ludzi, do szerszej publiki, które pozwolą im na dzielenie się swoimi niecodziennymi doświadczeniami. Jedni muzykują, inni malują, zdarzają się i tacy, którzy piszą ale pośród nas pojawiła się niezwykła osoba, która znalazła inną – swoją drogę wyrazu. Mowa tu o wikariuszu Woli Batorskiej księdzu Sewerynie Puchale,

który to jak się okazało jest profesjonalnym fotografem z niezwykłym wyczuciem chwili. Od razu zrodził się pomysł na wystawę jego prac. I pomysł ten, został szybko zrealizowany.

„Jerozolima. Miedzy niebem, a ziemią …” to próba uchwycenia tego co nieoczywiste. Zazwyczaj miasto, jakim jest Jerozolima, my ludzie Europy, odbieramy na dwa sposoby. Bardzo przyziemnie, jako miejsce z wielowiekową historią lub jako ziemie świętą. To dwa znane nam oblicza Jerozolimy – ziemia i niebo. Natomiast ksiądz Seweryn Puchała w swoich zdjęciach chwyta to co pomiędzy. Pokazuje miasto, którego zwykle nie widzimy, a które on dostrzegł i sfotografował. Jego zdjęcia to życie. Codzienność, która zazwyczaj objawia się w małych straganach handlowych na trasie drogi krzyżowej, w wielu znakach drogowych i malunkach ulicznych na jerozolimskich murach, kablach i antenach telefonicznych czy małym burym kocie, przemykającym pośród rozgrzanych uliczek miasta. Taka właśnie jest Jerozolima. Bo oprócz miejsca z historią i ziemi świętej jest ona także miastem jak każde inne, w którym toczy się zwyczajne życie.

I właśnie o tej niezwykłej dla nas zwyczajności ksiądz Seweryn Puchała opowiadał na swoim wernisażu prac w Domu Kultury w Woli Batorskiej 17 lutego o godzinie 15.00. W towarzystwie Dyrektor Centrum Kultury pani Małgorzaty Gajdy, instruktora plastyki pani Natalii Nowackiej oraz dziekanowi Stanisławowi Mice, ksiądz Seweryn uroczyście otwarł swoją wystawę i zaprosił wszystkich przybyłych do podziwiania fotografii, a wszystkich nieobecnych do odwiedzenia w najbliższym czasie progów Domu Kultury w Woli Batorskiej i nadrobienia zaległości.


Renata Siwek

instruktor Domu Kultury w Woli Batorskiej

 

  • Wernisaż wystawy Między niebem, a ziemią _1
  • Wernisaż wystawy Między niebem, a ziemią _2
  • Wernisaż wystawy Między niebem, a ziemią _3
  • Wernisaż wystawy Między niebem, a ziemią _4
  • Wernisaż wystawy Między niebem, a ziemią _5
  • Wernisaż wystawy Między niebem, a ziemią _6

więcej fotorelacja