Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

64 ogolnopolski konkurs recytatorski dk wbatorska 1 20190213 134119328112 i 13 lutego w Domu Kultury w Woli Batorskiej odbyły się eliminacje gminne 64 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Wpłynęło 80 zgłoszeń ze szkół podstawowych, gimnazjum. Zgodnie z regulaminem ogólnopolskim Centrum Kultury w Niepołomicach określiło limit uczniów z poszczególnych szkół,

uwzględniając wieloletnie zaangażowanie szkoły w konkurs, liczbę uczniów danej szkoły, proponowane turnieje dla recytatorów.

Przesłuchania konkursowe oceniała komisja w składzie:
Małgorzata  Krzysica - przewodnicząca
Piotr Krupa

Szkoły do prezentacji konkursowych przygotowały:
szkoły podstawowe
1.    Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach
kl. I - III - 7 osób    kl. IV-VI - 5  osób     kl.VII-VIII +gimnazjum – 3 osoby
2.    Szkoła  Podstawowa  im. Marszałka Józefa Piłsudskiego  w  Zagórzu
kl. I - III - 3 osoby    kl. IV-VI – 2 osoby     kl.VII-VIII +gimnazjum – 1 osoba
3.    Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu
kl. I - III - 6 osób    kl. IV-VI - 4 osoby       kl.VII-VIII +gimnazjum – 3 osoby
4.    Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej
kl. I - III - 5 osób    kl. IV-VII – 5osób       kl.VII-VIII +gimnazjum - 0
5.    Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Włodzimierza Puchalskiego w Niepołomicach
kl. I-III - 4 osoby    kl. IV- VI  - 3 osoby    kl.VII-VIII +gimnazjum – 1 osoba
6.   Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim, Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego
kl. I-III - 4 osoby    kl. IV- VI  - 5 osób      kl.VII-VIII +gimnazjum - 0
7.    Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach
kl. I-III - 5 osób    kl. IV- VI  - 2 osoby    kl.VII-VIII +gimnazjum – 3 osoby
8.    Szkoła Podstawowa im. Jana Matejki w Woli Zabierzowskiej
kl. I-III – 2 osoby       kl. IV – VI – 2 osoby   kl.VII-VIII +gimnazjum – 1 osoba
9.    Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Bosko w Zakrzowie
kl. I-III – 0nnnnn       kl. IV – VI – 2 osoby   kl.VII-VIII +gimnazjum – 2 osoby

Komisja konkursowa oceniała uczestników w trzech turniejach, do których zgłoszono uczestników: recytatorskim , poezji śpiewanej i wywiedzione ze słowa w tym:
Turniej recytatorski:
- kat. kl. I - III - 35 osób,
- kat. kl. IV - VI - 27 osób,
- kat .kl. VII-VIII +gimnazjum – 12 osób
Turniej poezji śpiewanej - 3 osób
Turniej wywiedzione ze słowa – 3 osoby

Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody w kategoriach:
Turniej  RECYTATORSKI - klasy I-III szkoły podstawowe:
I miejsce –Jakub Antończyk –Szkoła Podstawowa w Zabierzowie Bocheńskim
II miejsce – Lena Ogiegło - Szkoła Podstawowa w Niepołomicach
III miejsce – Emilia Stępniewska - Szkoła  Podstawowa  w  Podłężu
Wyróżnienia:
1.    Gabriela Czopik - Szkoła Podstawowa w Niepołomicach
2.    Liwia Zaśko- Szkoła Podstawowa w Niepołomicach
3.    Natalia Małota- Szkoła Podstawowa w Niepołomicach
4.    Nikola Borowska - Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej
5.    Milena Piłat  - Szkoła Podstawowa w Woli Zabierzowskiej
6.    Igor Zym-Szkoła Podstawowa w Zabierzowie Bocheńskim
7.    Martyna Jasiak- Szkoła Podstawowa w Zabierzowie Bocheńskim
8.    Igor Chyrc- Szkoła Podstawowa w Zagórzu
9.    Franciszek Filipowski  - Szkoła Podstawowa w Podłężu
10.  Karolina Iskra- Szkoła  Podstawowa  w Staniątkach
11.  Alicja Przybyszek - Szkoła Podstawowa w Staniątkach
12.  Filip Kłusek – Szkoła Podstawowa Nr3 w Niepołomicach

Klasy IV –VI szkoły podstawowe:
I miejsce – Emilia Kołodziej –Szkoła Podstawowa  w Niepołomicach
II miejsce – Jan Mardosz-Lisak – Szkoła Podstawowa w Niepołomicach
III miejsce – Tomasz Mardosz-Lisak - Szkoła  Podstawowa  w Niepołomicach
Wyróżnienia:
1.    Jakub Pietrzak - Szkoła Podstawowa w Podłężu
2.    Alicja Różeńska  - Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej
3.    Błażej Dziadoń – Szkoła Podstawowa w Zabierzowie Bocheńskim
4.    Olaf Pajdzik – Szkoła Podstawowa w Woli Zabierzowskiej
5.    Julia Celebańska - Szkoła Podstawowa w Nr3 w Niepołomicach
6.    Julia Sochacka -  Szkoła Podstawowa w Zakrzowie
7.    Piotr Nosal  - Szkoła Podstawowa w Zagórzu
8.    Weronika Skrzypek  - Szkoła Podstawowa w Staniątkach

Turniej  Wywiedzione ze słowa:
Miejsc nie przyznano

Wyróżnienie
Julia Solarz - Szkoła Podstawowa w Nr3 w Niepołomicach

Turniej Poezja  Śpiewana:
Miejsc nie przyznano

Wyróżnienia
Oliwia Stachura -  Szkoła Podstawowa w Niepołomicach
Amelia Fudali - Szkoła Podstawowa w Niepołomicach

Do etapu powiatowego przewidzianego na 26 – 29 marca 2019r. w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce ZAKWALIFIKOWALI SIĘ:
Turniej Recytatorski:
Jakub Antończyk
Lena Ogiegło
Emilia Kołodziej
Jan Mardosz-Lisak
Oskar Pajdzik
Grzegorz Druzgała

Turniej Wywiedzine ze słowa – do etapu powiatowego nie zakwalifikowano żadnego uczestnika. Jury stwierdza ciągły brak zrozumienia formuły turnieju. Oznacza ona bowiem działania sceniczne, do których pretekstem jest tekst literacki. Obejmuje użycie rekwizytu i kostiumu, natomiast muszą być to działania celowe, posiadające wyraz artystyczny. Trzech uczestników

Turniej Poezja Śpiewana
Trzech uczestników. Jury zgodnie nie kwalifikuje do dalszego etapu żadnego  uczestnika, z powodu nieprzemyślanie dobranego repertuaru, braku właściwego przygotowania muzycznego.

Organizator ufundował dla każdego uczestnika konkursu pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek, a dla osób nagrodzonych i wyróżnionych dodatkowo nagrodę książkową.

 

  • 64 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski DK W.Batorska_1
  • 64 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski DK W.Batorska_2
  • 64 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski DK W.Batorska_3
  • 64 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski DK W.Batorska_4
  • 64 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski DK W.Batorska_5
  • 64 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski DK W.Batorska_6

więcej fotorelacja