Czytaj więcej...Śpiewajmy i Grajmy Mu...
Pod takim hasłem w nowym roku koncertowały dziewczęta z Zespołu Pieśni i Tańca Zagórzanie.

Święta to piękny, radosny czas dla każdego człowieka. Przystrajanie choinki, dzielenie się opłatkiem czy wspólne śpiewanie kolęd, nas dorosłych przenoszą w świat dzieciństwa, a dzieciom zapewniają przeżycia, do których będą mile wracać w swoich wspomnieniach.

Czytaj więcej...30 sierpnia 2015 w Zagórzu odbyła się Biesiada Dożynkowa, na którą zaproszeni zostali mieszkańcy Zagórza i Gminy.

Impreza plenerowa nawiązywała swym charakterem do miejscowych tradycji związanych z dożynkami i prezentacją dokonań artystycznych działających w Zagórzu Zespołów Pieśni i Tańca.

Czytaj więcej...30 lipca 2015 dwa zespoły artystyczne działające przy Centrum Kultury w Niepołomicach wyruszyły w podróż do Grecji, by wziąć udział w 1. Międzynarodowym Festiwalu w Perea.

Miejscem docelowym dla Zespołu Pieśni i Tańca Zagórzanie oraz Niepołomickich Mażoretek było drugie co do wielkości miasto, położone w północnej części Grecji, czyli Saloniki.

Czytaj więcej...Przez kilka kolejnych dni, od czwartku do niedzieli, na rynku w Myślenicach odbywały się codziennie koncerty i imprezy towarzyszące II Międzynarodowym Małopolskim Spotkaniom z Folklorem.

Był tam też Zespół Pieśni i Tańca Zagórzanie.

Czytaj więcej...30 i 31 maja2015 Zespół Pieśni i Tańca Zagórzanie gościł w urokliwym czeskim miasteczku Kuřim, uczestnicząc w Dniu Mniejszości Narodowych odbywającym się na tamtejszym zamku. Zespół wyjechała tam wraz z oficjalna delegacją na zaproszenie władz tego miasta, z którym Niepołomice rozpoczęły niedawno współpracę.

Czytaj więcej...Dom Kultury w Zagórzu zaprasza do udziału

Wieczorze kolęd
1 luty 2015 godz.16.00

Serdecznie zapraszamy do miłego spędzenia niedzielnego popołudnia. W programie przewidziano piękne staropolskie kolędy i pastorałki w wykonaniu dziewcząt z Zespołu Pieśni i Tańca Zagórzanie oraz Grupy Kolędniczej Klubu Ochrony Tradycji Staropolskich w Zagórzu.

Czytaj więcej...Dom Kultury w Zagórzu od kilku lat stawia na kultywowanie i promowanie polskiej kultury ludowej. Działają tutaj Zespół Pieśni i Tańca Zagórzanie oraz odpowiednik dla dzieci Mali Zagórzanie. W Zagórzu też corocznie odbywają się tradycyjne dożynki.

W roku 2014 przy Domu Kultury zainicjował swoją działalność Klub Ochrony Tradycji Staropolskich, który tworzą właśnie mieszkańcy Zagórza. Jego głównym celem jest ochrona i promocja lokalnych i staropolskich tradycji ludowej.

Czytaj więcej...W niedzielę 24 sierpnia 2014

Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice Roman Ptak
i Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Ciastoń

zaprosili do Zagórza na uroczyste Dożynki Gminne

 

Czytaj więcej...18 lipca 2014 Zespół Pieśni i Tańca Zagórzanie wyruszył w swoją kolejną już podróż zagraniczną, by reprezentować gminę Niepołomice i promować polską kulturę ludową na międzynarodowym festiwalu.

W tym roku zespół wyjechał do jednego z najpiękniejszych zakątków Macedonii, by wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym Ohrid – Macedonia 2014.

Czytaj więcej...14 i 15 września2013 Zespół Piesni i Tańca Zagórzanie towarzyszył oficjalnej delegacji Niepołomi do węgierskiego miasta Szécsény, gdzie w tych dniach została podpisana umowa partnerska. Podpisana umowa zakłada m.in. wymianę grup młodzieżowych oraz współpracę w dziedzinie kultury i sportu.