modzi recytatorzy 1 20150123 175216751321 - 22 stycznia 2015 w Domu Kultury w Woli Batorskiej młodzi recytatorzy prezentowali poezję w ramach eliminacji gminnych 60 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

W tym roku do udziału w konkursie szkoły zgłosiły 109 uczestników w turnieju recytatorskim i poezji śpiewanej. Do dwóch pozostałych turniejów - jednego aktora oraz wywiedzione ze słowa nie nadesłano zgłoszeń.

Recytacje i poezję śpiewaną oceniało Jury w składzie: Małgorzata Krzysica – Kaczmarczyk i Piotr Krupa.

Od wczesnych godzin rannych aż do popołudnia można było wysłuchać ciekawych recytacji i poezję śpiewaną w wykonaniu dzieci i młodzieży naszej gminy. W tym roku najlepiej w turnieju recytatorskim zaprezentowali się najmłodsi recytatorzy z klas I – III. Bardzo miłym zaskoczeniem był bardzo wysoki poziom prezentacji i przygotowania uczestników poezji śpiewanej.
Na widowni licznie zasiadali rówieśnicy, przysłuchując się prezentacjom swoich kolegów, porównując ich recytacje, zdobywając w ten sposób nowe doświadczenia.

Po wnikliwej ocenie Jury postanowiło zakwalifikować do etapu powiatowego:

W turnieju RECYTATORSKIM Gminę Niepołomice reprezentować będą:

1. LENA MICHALSKA - Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej
2. JAKUB RADWAŃSKI - Szkoła Podstawowa w Staniątkach
3. IZABELLA BRYŃSKA - Szkoła Podstawowa w Zagórzu
4. FRANCISZEK BARAN - Zespół Szkół Integracyjnych w Zabierzowie Bocheńskim
5. WERONIKA SOŁKOWSKA - Gimnazjum Społecznego w Woli Batorskiej
6. JOANNA KRZYŻANOWSKA - Gimnazjum Społecznego w Woli Batorskiej

W turnieju POEZJA ŚPIEWANA
I miejsce EMILIA AZIERSKA - Szkoła Podstawowa w Niepołomicach
ex aequo
I miejsce AGATA KUBIK -Niepublicznego Gimnazjum w Staniątkach

Ogólne wyniki obrad Jury przedstawiają się następująco:
KONKURS RECYTATORSKI
klasy I - III
I miejsce LENA MICHALSKA - Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej
II miejsce JAKUB RADWAŃSKI - Szkoła Podstawowa w Staniątkach
III miejsce ANTONI GROCHOT - Szkoła Podstawowa w Zagórzu
ex aequo
III miejsce IGOR ŻAK - Szkoła Podstawowa w Zagórzu
wyróżnienie
1. Paulina Strzelecka – Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej
2. Kuba Waśniowski - Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim
3. Julia Celebańska - Szkoła Podstawowa w Niepołomicach – Podgrabiu
4. Hubert Małecki – Szkoła Podstawowa w Niepołomicach
5. Karolina Januszewska – Szkoła Podstawowa w Niepołomicach
6. Wiktoria Nowak – Szkoła Podstawowa w Podłężu
7. Gabriela Książek – Szkoła Podstawowa w Podłężu
8. Łukasz Stachura - Szkoła Podstawowa w Staniątkach
9. Emilia Sala - Szkoła Podstawowa w Zagórzu
10. Katarzyna Wiatrowska – Szkoła Podstawowa w Zakrzowie
11. Aleksandra Bednarczyk - Szkoła Podstawowa w Zakrzowie

klasy IV –VI
I miejsce - nie przyznano
II miejsce IZABELA BRYŃSKA - Szkoła Podstawowa w Zagórzu
III miejsce FRANCISZEK BARAN - Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim
wyróżnienia
1. Małgorzata Duś – Szkoła Podstawowa w Niepołomicach
2. Zuzanna Gocoł – Szkoła Podstawowa w Niepołomicach
3. Marta Szewczyk - Szkoła Podstawowa Woli Batorskiej
4. Grzegorz Druzgała – Szkoła Podstawowa w Staniątkach
5. Magdalena Budkiewicz – Szkoła Podstawowa w Staniątkach
6. Mieszko Chytroś – Szkoła Podstawowa w Podłężu
7. Angelika Klima - Szkoła Podstawowa w Zagórzu

Gimnazja:
I miejsce WERONIKA SOŁKOWSKA - Gimnazjum Społeczne w Woli Batorskiej
II miejsce JOANNA KRZYŻANOWSKA - Gimnazjum Społeczne w Woli Batorskiej
III miejsce SYLWIA SIWEK - Gimnazjum w Niepołomicach
Ex aequo
III miejsce NATALIA CZAJKOWSKA - Niepubliczne Gimnazjum w Staniątkach
wyróżnienie
1. Sylwia Kryza - Gimnazjum w Niepołomicach
2. Maria Grzegórzko - Gimnazjum w Niepołomicach
3. Weronika Dudziak - Gimnazjum w Niepołomicach
4. Julia Goryczko – Gimnazjum Niepubliczne w Podłężu
5. Agata Kubik - Niepubliczne Gimnazjum w Staniątkach
6. Aleksandra Chojnacka – Niepubliczne Gimnazjum w Staniątkach
7. Natalia Migas - Niepubliczne Gimnazjum w Staniątkach
8. Aleksandra Tymczyszyn - Gimnazjum Społeczne w Woli Batorskiej
9. Natalia Styczeń - Gimnazjum Społeczne w Woli Batorskiej

Szkoły średnie i dorośli
miejsc I - III nie przyznano.
wyróżnienie
1. Patryk Cebulski - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące w Niepołomicach
2. Patrycja Wiater - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące w Niepołomicach

w turnieju POEZJI ŚPIEWANEJ
I miejsce EMILIA AZIERSKA - Szkoła Podstawowa w Niepołomicach
ex aequo
I miejsce AGATA KUBIK- Niepubliczne Gimnazjum w Staniątkach
II miejsce ALEKSANDRA KĄCKA - Gimnazjum w Niepołomicach
ex aequo
II miejsce ANNA CIEŚLA - Gimnazjum Społeczne w Woli Batorskiej
III miejsce ALEKSANDRA CZAPKA - Gimnazjum w Niepołomicach
Wyróżnienie
Anna Malaca - Gimnazjum Niepubliczne w Podłężu

Wszystkim recytatorom gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania pasji i talentów.

 

Renata Siwek
instruktor Domu Kultury w Woli Batorskiej

  • Młodzi recytatorzy_1
  • Młodzi recytatorzy_2
  • Młodzi recytatorzy_3
  • Młodzi recytatorzy_4
  • Młodzi recytatorzy_5
  • Młodzi recytatorzy_6

więcej fotorelacja